R5 2600 sıcaklık değerleri normal mi?

Orhun Albayrak

Centipat
Dostlar selam. AMD Ryzen 5 2600 CPU ile ASUS TUF Gaming 1660 OC Edition ekran kartını kullanıyorum . Bugün sıcaklık değerleri biraz fazla geldi boşta 50 derece. Valorant'ta 70 civarını görüyor. En düşük ayarlarda 230-150 arası FPS alıyorum bu sıcaklık değerleri yüksek midir, yüksek ise ne gibi bir çözüm bulabiliriz? Fanı stok kullanıyorum. Boşta dediğimde eğer yanlışsam oyun açmadan Discord, Spotify, MSI Afterburner ve Chrome açık. Değeri 50 derece bilginize teşekkürler.

Dostlar selam. AMD Ryzen 5 2600 CPU ile ASUS TUF Gaming 1660 OC Edition ekran kartını kullanıyorum. Bugün sıcaklık değerleri biraz fazla geldi boşta 50 derece. Valorant'ta 70 civarını görüyor. En düşük ayarlarda 230-150 arası FPS alıyorum bu sıcaklık değerleri yüksek midir, yüksek ise ne gibi bir çözüm bulabiliriz? Fanı stok kullanıyorum. Boşta dediğimde eğer yanlışsam oyun açmadan Discord, Spotify, MSI Afterburner ve Chrome açık. Değeri 50 derece bilginize teşekkürler.

Normal, maksimum 90 dereceyi geçmiyorsa sıkıntı yok.

Kasa modelinizi paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Rampage X horse kasaya sahibim.
Bir güncelleme yapayım bilgisayar sabah 12'den gece 12'ye kadar açık duruyor. Şu an değerler
43-45 civarı. Acaba akşama doğru uzun süre çalıştığından ısınmasına sebep olabilir mi?
Konuyu düzenleyecek olursak 2-3 gündür bakmama göre minimum 40 maksimum 75 dereceyi görmüş bu hafta Artics MX-4 2019 Edition termal macunu ile değişecek ve kasa güzelce temizlencek. Sonuçlarını farklarını gene bildiririm.
Merhabalar sonuçları paylaşayım. Kasa temizlendi (Rampage X horse) ve Artics MX-4 2019 Edition ile termal macunu değiştirildi. Format ile temiz bir kurulum yaptım. Boştaki sıcaklık 50-55 arasında 40-45 aralığına oyunlardaki sıcaklıklar ise 70 dereceden 50 dereceye kadar düştü maksimum 53 derece gördüm. Gayet memnun kaldım işlemlerden. Ryzen 5 2600 ile ısınma problemi yaşayan arkadaşlara temizlik ve güzel bir macun ile değişim tavsiyemdir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı