R5 2600 sıcaklık sorunu

GökUzay

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar arkadaşlar, R5 2600 işlemcim var. Mesela Chrome'da gezinirken vs veya boşta masaüstünde 52-53 derece aralığında çalışıyor, Ocak ayında almıştım, temizliğini vs sürekli yaparım, Vatan'da toplandı bilgisayar. Oyunlarda FIFA'da vs 80-82 dereceyi görüyor işlemci. Rampage kasa var, kasa kapağını açsam dahi sorun devam ediyor, stok fan var üzerinde önde 3 fan arkada 1 egzoz mevcut. Bu dereceler normal mi çok kafayı taktım ne yapabilirim? İşlemci fanı yerinden oynamamış durumda sağlam görünüyor.

Öncelikle Core performans bosstu kapatmayı denedin mi ayrıca stok fanı kule tipi soğutucu değiştir stok fanlar yetersiz kalıyor.

Merhaba, evet core performans boost'u kapattım. Ancak örneğin PC ilk açıldığı andan itibaren 49 dereceden başlıyor sıcaklık. Hemen o sıcaklıklara ulaşıyor.
Konuyla alakasız ama PSU'un da Rampage'inse değiştir sisteme zarar verebilir. .
Cahilliğime geldi hocam, hiç bakmadım, Vatan'da son paramı psu ve kasaya verdim, kasa rampage'in idi. Hem aceleye hem de maddi olarak zor bir duruma denk geldiği için rampage kasa aldım ancak PSU'nun markasını bilmiyorum.

Merhabalar arkadaşlar, R5 2600 işlemcim var. Mesela Chrome'da gezinirken vs veya boşta masaüstünde 52-53 derece aralığında çalışıyor, Ocak ayında almıştım, temizliğini vs sürekli yaparım, Vatan'da toplandı bilgisayar. Oyunlarda FIFA'da vs 80-82 dereceyi görüyor işlemci. Rampage kasa var, kasa kapağını açsam dahi sorun devam ediyor, stok fan var üzerinde önde 3 fan arkada 1 egzoz mevcut. Bu dereceler normal mi çok kafayı taktım ne yapabilirim? İşlemci fanı yerinden oynamamış durumda sağlam görünüyor.
R5 2600 kullanan biri olarak söylüyorum hiç normal değil. Şuan stok fan kullanmıyorum ama stok fan kullanırken boşta 45-50 en ağır oyunlarda ise 74 dereceleri görüyordum. Daha üstünü stres testi harici görmedim ki zaten benim PC 80 derecede kapanıyor 😁

R5 2600 kullanan biri olarak söylüyorum hiç normal değil. Şuan stok fan kullanmıyorum ama stok fan kullanırken boşta 45-50 en ağır oyunlarda ise 74 dereceleri görüyordum. Daha üstünü stres testi harici görmedim ki zaten benim PC 80 derecede kapanıyor 😁
Valla hocam ne yapacağım, işlemci mi zarar görüyor Kaspersky var virüs mü var arka planda. Boşta ekran kartı bile 60 derece'yi görüyor bazen bir anlayan yardım etsin allah aşkına
PSU'da felan bir sıkıntı olabilir mi acaba ?

İşlemciye undervolt yapmayı denedin mi?

Rampage PSU'lar sıkıntılımı anlamadım benim Power Supply'de Rampage'in çünkü.
Hocam performansın düşmeyeceği noktaya kadar en aşşağı ne kadar indireyim voltajı, gerçekten hiçbir bilgim yok. 1.22 volt tarzı bir şey yazıyordu ben de ellemedim açıkçası, bilmiyorum zarar verebilirim. Siz bir voltaj diyebilir misiniz r5 2600 için.

Hocam performansın düşmeyeceği noktaya kadar en aşağı ne kadar indireyim voltajı, gerçekten hiçbir bilgim yok. 1.22 Volt tarzı bir şey yazıyordu ben de ellemedim açıkçası, bilmiyorum zarar verebilirim. Siz bir voltaj diyebilir misiniz R5 2600 için.

Ben r5 3600 işlemcimde 1.10 Volt ile 4.20 GHz sorunsuz bir şekilde kullanıyorum biraz araştırın en iyi voltaj değerlerini mutlaka bulursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı