R5 2600 sıcaklık değerleri

gleran

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bugün R5 2600'lü sistemime OCCT CPU testi yaptim. 5 dk tam yük altinda caliştiktirdiktan sonra elde ettiğim maksimum sicaklik 86 dereceydi, normal bir değer mi yoksa fazla mi emin olamadim. Yardimlarinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz yüksek ama AMD'nin sitesinde yazdığına göre o işlemci maksimum 95 derece sıcaklığa kadar dayanır.
1.png

Herhangi bir zarari olur mu oyunlarda falan artmiyor boyle bu testte oldu bu kadar.
86 derece de ne kadar kaldı?
Ayrıca biraz yüksek.
Tam bilmiyorum o 85 86 arasinda gidip geliyordu testin süresi doldu 10 dakikalik yapsam bi sorun olurmu acaba?
Bir de bir çozumu falan var midir yani montaj aldigim yerde yapildi stok fan.
Kasa 4 fanli 1'i egzoz olmak uzere hava akisi sorunu olabilir mi bilgisayar masalarindaki kasanin konuldugu yerde.

Herhangi bir zarari olur mu oyunlarda falan artmiyor boyle bu testte oldu bu kadar.

Tam bilmiyorum o 85 86 arasinda gidip geliyordu testin süresi doldu 10 dakikalik yapsam bi sorun olurmu acaba?
Bir de bir çozumu falan var midir yani montaj aldigim yerde yapildi stok fan.
Kasa 4 fanli 1'i egzoz olmak uzere hava akisi sorunu olabilir mi bilgisayar masalarindaki kasanin konuldugu yerde.
95 derecenin üstüne çıkmadığı sürece bir sorun olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı