R5 2600 sistem anlık takılıyor

ozd4s

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM
ADATA XPG D30 8 GB ve CRUCIAL BALLISTIK LT GRAY 8 GB; 16 CL, 3200 MHz.
SSD veya HDD modeli
Crucial BX550 120 GB SSD
Ekran kartı
NVIDIA GTX 1660
Anakart
ASUS B450M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
Merhabalar, başlıkta da olduğu gibi bilgisayarı kullandığımda belirsiz aralıklarla bir saniye süren takılmalar olmaktadır, Windows 11'den kaynaklanıyordur diye düşünüp Windows 10 yükledim fakat sonuca eremedim. Windows 10'a geçtikten sonra aklıma kasanın içini temizledikten sonra bu hale geldiği aklıma geldi ve tekrardan takılma oluşturabilecek parçaları sırayla çıkarıp kontrol ettim, RAM'leri silgi ile sildim, SSD'nin kablolarında temassızlık olabilir diye tekrardan çıkartıp taktım fakat bir çözüme eremedim.

10-15 dakikalık test yapın demiştiniz fakat OCCT 1 saat yapmakta, testi erkenden bitirmek sağlıklı sonuç elde ettirir mi?

Manuel olarak 15 dakika yeterlidir. 1 saate gerek yok. Bu süre zarfında anormal sıcaklık yükselişi ya da hata görürsünüz. Bileşenleri sırasıyla test edebilirsiniz. Hiçbir sorun çıkmaz ya da dikkatini çeken bir şey olmaz ise SSD'ye odaklanırsın.

Manuel olarak 15 dakika yeterlidir. 1 saate gerek yok. Bu süre zarfında anormal sıcaklık yükselişi ya da hata görürsünüz. Bileşenleri sırasıyla test edebilirsiniz. Hiçbir sorun çıkmaz ya da dikkatini çeken bir şey olmaz ise SSD'ye odaklanırsın.
Hiçbir sorun çıkmadı yani sorun büyük ihtimalle SSD'de. Test bittikten sonra program yeşil tik dışında başka bir şey vermedi.

1640792927513.png

1640792952289.png

Herhangi bir sorun gözükmemekte, sistemde herhangi bir sorun bulunmuyor, ekran kartı stres testinde 77 dereceden yukarıyı görmedi, işlemci 65 dereceden yukarıyı görmedi. belleklerde de herhangi bir sorun çıkmadı %80 kullanımda test yaptım.

Geri
Yukarı