R5 2600 sistem donuyor

ekenf

Hectopat
Daha fazla  
Sıcaklıklar düşük ama arada donuyor. Özellikle oyunlarda çift monitör kullanıyorum, o yüzden sıcaklık takibi yapıyorum sürekli ve 60 derece üzerine ne CPU ne GPU çıkmıyor. Ne yaptıysam çözemedim. Her şey güncel, yeni format atıldı.

CPU: AMD Ryzen 5 2600
GPU: AMD RX 590
SSD: HyperX Fury 3D 480GB
HDD: Seagate ST3320820AS 320GB
RAM: G.Skill F4 DDR4 3000 C16 2x8GB
MBD: Gigabyte GA-B450M S2H

OCCT ile 3D ve power testi yapın. Memtest86 ile de RAM kontrolu. Oyun oynarken oluyorsa ve oyunlar HDD uzerinde yüklü ise, HDD miladını doldurmuş olabilir. Ses geliyor mu dinleyin bir diski, HDtune ile tarama yapın. Lakin bu sorunu oluşturacak en büyük bilesen ekran karti.

Dostum bu ve buna benzer sorunlar herkes yaşıyor ve ben anlamadığımız bu sorunların net bir çözümü yok çıldırmak üzereyim hep benzer sorunlar paylaşılıyor ben artık napcam bilmiyorum bence senin sorunun ekran kartı dostum driver da olabilir donanımsal da

Hocam her şeyi denedim yordu vallahi artık neden olur niye olur anlamadım.
OCCT ile 3D ve power testi yapın. Memtest86 ile de RAM kontrolu. Oyun oynarken oluyorsa ve oyunlar HDD uzerinde yüklü ise, HDD miladını doldurmuş olabilir. Ses geliyor mu dinleyin bir diski, HDtune ile tarama yapın. Lakin bu sorunu oluşturacak en büyük bilesen ekran karti.

Geri
Yukarı