R5 2600 sistem düşük GPU kullanımı

Gayet normal bence, en düşük ayarlarda ekran kartı kullanımı %30 veya %50 olabilir. Eğer FPS sabitlemesini kaldırırsanız ve oyunun ayarlarını 1080P High yaparsanız büyük ihtimal ekran kartı kullanımının da yüksek olabileceğini görürsünüz. Ama onun harici sizin oynadığınız ayarlarda düşük ekran kartı kullanımı zaten kaçınılmaz.

Yüksek grafiklere aldığımda Low ayarlarla aynı FPS sağlıyor ama ben alışmışlık.

Yüksek ayarlara alsanız FPS artacaktır bile :).

Bu konuda yüksek ayarlar ile Low ayarlar arasında FPS farkı olmaz diye biliyorum ben ama?

Yüksek grafiklere aldığımda Low ayarlarla aynı FPS sağlıyor ama ben alışmışlık.

Bu konuda yüksek ayarlar ile Low ayarlar arasında FPS farkı olmaz diye biliyorum ben ama?

Ekran kartı kullanımı artar ekran kartı gereksinimi karşılamak için daha fazla kullanılır ve bu +FPS’ye bile dönüşebilir siz şu an yükü işlemciye bindiriyorsunuz ve ekran kartıyla işlemciyi kıyaslamak saçma olur :D.

Ekran kartı kullanımı artar ekran kartı gereksinimi karşılamak için daha fazla kullanılır ve bu +FPS’ye bile dönüşebilir siz şu an yükü işlemciye bindiriyorsunuz ve ekran kartıyla işlemciyi kıyaslamak saçma olur :D.

Yani öneriniz ekran kartı kullanımını devreye sokmak bu sayede stabil bir FPS değeri yakalayabilirim?

Geri
Yukarı