R5 2600 RTX 2060 düşük GPU kullanımı

bekirpektas22

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, sistemim: Ryzen 5 2600, RTX 2060, 8x2 DDR4 3000MHz 16 GB RAM, Gigabyte B450M anakart ve 700W PSU var, 240Hz monitörüm var. LoL, CS:GO, Valorant gibi oyunlarda GPU kullanımım çok düşük. Bundan dolayı 240FPS'i alamıyorum. Ayarları en yükseğe aldım çözünürlük 1920X1080 ve hiçbir türlü ekran kartımın kullanımı arttıramadım. DSR kullanarak 4K'ya aldığımda ekran kartı %98 civarı kullanıyor fakat bu sefer de 240 FPS alamıyorum. Kaç tane konu okuduğumu sayamam ama hala bu sorunu çözemedim. Darboğaz falan tarzı şey mümkün değil CPU kullanımı %40 civarında geziniyor. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aynı konudan birçok kişi dualchannel yaparak çözmüş fakat senin öyle değişherhalde 3200MHz destekli RAM alıp OC lamışlar ve çözülmüş.

Sistemi hazırmı aldın ve nereden aldın? Bende hazır aldım.

Evet hazır aldım İncehesap'tan aldım.
Fortnite yükleyip orada gpu kullanımını denermisin? Birkaç yerde okumuştum orada gpu %90 üstünde ise sdd de sıkıntı vardır diye

Bende aynı şekilde seni bilgilendiririm
1608179470339.png

Ultra ayarlarda sonuç bu.

Dosya Ekleri

• 1608179471035.png
    1608179471035.png
    721,8 KB · Görüntüleme: 34

Eki Görüntüle 784921

Eki Görüntüle 784921
Aynen tahmin ettiğim gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşda gpusunun fortnite yüksek diğer oyunlarda düşük demişti ve sorunu ramlari dual channel yaparak çözmüştü ama sen dual channelda yaptım diyorsum bilemedim.Ben ne yapıcam onu hiç bilmiyorum. Aldığım site ile iletişime geçmeye çalışıyorum onlar ne diyecekler bakayım çözüm bulursam buradan sana ulaşırım lütfen sende ulaş

Aldığın değerler normal geldi bana.
Valorant zaten GPU kullanan bir oyun değil çünkü oyun e-spor oyunu ve grafik adına hiçbir şey yok.
Aksine PUBG/Fortnite gibi oyunlar Battle Royale olduğu için ekran kartı %100'e yakın kullanılır. Bu gayet normal ve iyi bir şey.

Eki Görüntüle 784921

Fortnite'da Ultra ayarlarda aldığını FPS değerleri gayet normal geldi gözüme. Zaten R5 2600 Ryzen 3 3100'den bile düşük oyun performansı veren bir işlemci.

Aynen tahmin ettiğim gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşda gpusunun Fortnite yüksek diğer oyunlarda düşük demişti ve sorunu RAM'lari Dual Channel yaparak çözmüştü ama sen Dual Channel'da yaptım diyorsum bilemedim. Ben ne yapacağım onu hiç bilmiyorum. Aldığım site ile iletişime geçmeye çalışıyorum onlar ne diyecekler bakayım çözüm bulursam buradan sana ulaşırım lütfen sende ulaş.

Ulaşıma geçtim kargo ile onlara göndermemi istediler fakat işimi yaptığımdan dolayı bilgisayarımı gönderemeyeceğim.
Aldığın değerler normal geldi bana.
Valorant zaten GPU kullanan bir oyun değil çünkü oyun e-spor oyunu ve grafik adına hiçbir şey yok.
Aksine PUBG/Fortnite gibi oyunlar Battle Royale olduğu için ekran kartı %100'e yakın kullanılır. Bu gayet normal ve iyi bir şey.

Fortnite'da Ultra ayarlarda aldığını FPS değerleri gayet normal geldi gözüme. Zaten R5 2600 Ryzen 3 3100'den bile düşük oyun performansı veren bir işlemci.

LoL'de aldığım değerler sizce normal mi?
Bırakın 240 FPS almayı 100FPS dahi alamadığım yerler oluyor.

Ulaşıma geçtim kargo ile onlara göndermemi istediler fakat işimi yaptığımdan dolayı bilgisayarımı gönderemeyeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda Lol'de Sizin sisteminizle Vey Low ayarlarda 200FPS civarı alıyor. Siz eğer yüksek veya Ultrada oynuyorsanız aldığınız değerler normal.

Zaten Lol Mağara devrinden kalma bir oyun ve sizin ekran kartınız AAA oyunlar için tasarlanmış.

LoL'de 170 alabiliyorum ama halen GPU %40'da oluyor Valorant ise fightta 120'e iniyor. Bu Online'da oluyor. Normal antrenman modunda haritada 280 alıyorum. Loldede geçerli antrenman modunda yüksek 5V5'de düşük. Sende bunlardan birini oynuyorsan dener misin antrenman modunda kaç FPS alıyorsun oyunda.

LoL'de 170 alabiliyorum ama halen GPU %40'da oluyor Valorant ise fightta 120'e iniyor. Bu Online'da oluyor. Normal antrenman modunda haritada 280 alıyorum. Loldede geçerli antrenman modunda yüksek 5V5'de düşük. Sende bunlardan birini oynuyorsan dener misin antrenman modunda kaç FPS alıyorsun oyunda.
1608180646075.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda LoL'de sizin sisteminizle vey Low ayarlarda 200FPS civarı alıyor. Siz eğer yüksek veya Ultra'da oynuyorsanız aldığınız değerler normal.

Zaten LoL mağara devrinden kalma bir oyun ve sizin ekran kartınız AAA oyunlar için tasarlanmış.

En yüksekte de en düşükte de aynı FPS değerlerini alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı