R5 2600 sistem görüntü vermiyor

Keremsaido32

Hectopat
Yer
Isparta
Bu gün birleştirdiğim bilgisayardan görüntü alamıyorum. Fanlar vs dönüyor öndekiler hariç (SYS fan çoklayıcım yok, haftaya alacağım. Ondan dolayı öndekiler dönmüyor ama RGB'ler yanıyor, sıkıntı yok.). Sisteme 1 sn. kadar beyazımsı bir ekran geliyor, bu böyle döngü devam ediyor. Sistem kendini tanıma sürecidir vs. dedim, 10 dk. bekledim hala aynı. Sanırım anakartın BIOS'u güncel değil. Ama kullandığım güncel bir anakart. Sistemi açmak için eski bir ekran kartı ve eski HDD'mi kullanmaya çalıştım (Ekran kartım yoktu, ondan dolayı eski GPU kullandım.) görüntü gelip gelmediğinden emin olmak için eski Windows 7 olan HDD'yi taktım. Acaba bir ihtimalde bundan dolayı mıdır diye düşünüyorum.

Sistem parçalarım:
Anakart: MSI B450M-A PRO Max
Güç kaynağı: Sharkoon shP650 V2 650W 80+

asddddd.jpg

İşlemci: Ryzen 5 2600
Ekran kartı: Eski bir AMD ekran kartı 512 MB
RAM: Corsair Vengeance 8 GB 3200 MHz CL16
Kasa: MSI Mag Forge 100R ARGB Kasa
Ek bilgi: Ekran kartını şu an konu oluşturmak için eski PC'ye taktım. Ekran kartı yok, nasıl görüntü alacaksın falan demeyin.

Anakarttan görüntü alınmaz APU işlemci değil.
Bunu bilip bilmediğinizi bilemem. Uzay montajda çalıştırın.
  • Sistemi uzay montaj olarak çalıştırma.
Bu işlem sırasında anakarta USB, görüntü kablosu ve ethernet kablosu gibi kablolar bağlı olmasın. Anakartınızı kasanın dışına çıkarın. Sadece işlemci, bellekler ve ekran kartı takılı olsun. Kablo olarak sadece işlemci, anakart ve ekran kartının güç kablosu bağlı olsun. Power Switch pinlerine kısa devre yaparak sistemi çalıştırın. Bu işlemle aşağıdaki hataları tespit edebilirsiniz.

Uzay montajda çalıştırın.

Teşekkür ederim dostum uzay montaj çalıştırmadan çözdüm. Sorunum ekran kartındaymış galiba çok eski chipsetli olduğundan dolayı açamadım şu an elimde R7 240 ekran kartıyla görüntü almayı başardım tabii ki bunu kullanmayacağım 1 2 aya değişeceğim. Herkese iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı