R5 2600 sistem için Windows 10 güç planı

Erdemtgl

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben normalde Windows'da önerilen ayarları kullanıyorum ama son zamanlarda işlemci 1.5GHz de falan çalışırken hep 3GHz üstünde çalışmaya başladı. Arkada kullanan olmamasına rağmen sonra güç tasarufuna aldım 1.5GHz'e düştü ortalama olarak. Sizce ben bilgisayarı güç tasarufunda kullansam sorun olur mu oyun oynarken falan da? Çünkü CS de falan 150+ aldığım yerde 60'a sabitliyorum.
İşlemci AMD R5 2600.
Bir de işlemci 3.60 da çalışsa sorun olur mu?
Bu güç tasarufu.

Ekran Görüntüsü (793).png

Bu da dengeli.

Ekran Görüntüsü (795).png

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (793).png
    Ekran Görüntüsü (793).png
    287 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (795).png
    Ekran Görüntüsü (795).png
    287,3 KB · Görüntüleme: 22
Merhaba arkadaşlar ben normalde Windows'da önerilen ayarları kullanıyorum ama son zamanlarda işlemci 1.5GHz de falan çalışırken hep 3GHz üstünde çalışmaya başladı. Arkada kullanan olmamasına rağmen sonra güç tasarufuna aldım 1.5GHz'e düştü ortalama olarak. Sizce ben bilgisayarı güç tasarufunda kullansam sorun olur mu oyun oynarken falan da? Çünkü CS de falan 150+ aldığım yerde 60'a sabitliyorum.
İşlemci AMD R5 2600.
Bir de işlemci 3.60 da çalışsa sorun olur mu?
Bu güç tasarufu.

Eki Görüntüle 1003856

Bu da dengeli.

Eki Görüntüle 1003858
Sistemin gayet normal çalışıyor merak etme, o hızlar arkaplandaki hizmetlerin tek çekirdek bağlı çalışmasından. Benim 2600x'im bazen 3900 bile görüyor arkaplan işlemlerinden. Sıkıntı etme, ayrıca Balanced(Dengeli) kullanmanı öneririm.

Sistemin gayet normal çalışıyor merak etme, o hızlar arkaplandaki hizmetlerin tek çekirdek bağlı çalışmasından. Benim 2600X'im bazen 3900 bile görüyor arka plan işlemlerinden. Sıkıntı etme, ayrıca Balanced(Dengeli) kullanmanı öneririm.

Sağ olun. Sıcaklık etkisi olur mu sence? Stok soğutucu var.

Ani frekans ve sıcaklık artışından memnun değilseniz CPB ayarını BIOS üzerinden kapatabilirsiniz.

Yok o konularda memnunum sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı