R5 2600 sistem iki ayda bir termal macun yenilenmezse kapanıyor

OkanKarali0053

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Grafik
Merhaba arkadaşlar, Mart 21'inde temizledim içini falan termal macunu sürdüm her şey normal ama 2 ayda bir ekran kartına sürmem gerekiyor, yoksa kapanıyor termal macun. Masaüstünde yapmıyor hiçbir zaman, herhangi bir oyun açınca yapiyor GTA 5, Division 2 gibi oyunlarda. Termal macun olarak Corsair CT-9010002-WW XTM50. Bana göre ekran kartı fazla mi tüketiyor macun acaba bir modelde?

Sistem özellikleri:
  • AMD Ryzen 5 2600.
  • MSI RX470 Gaming X 4G.
  • 8x8 16 GB DDR4 3000 MHz.
  • ASRock B450M Steel Legend.
  • Sharkoon 650W 80+ Plus.
  • Kasa Rampage X Core 3 (4 fanli)

Sistemin özellikle ekran kartının ısınıp kapanması ilerisi için hic iyi birşey değil.
Ekran kartınızın chipi ısınıp soğuyarak ariza verme olasılığı yüksek.
Termal macun yenilemek geçici bir çözüm hangi macunu kullanirsaniz kullanın yüksek ısıya karşı özelliğini çabuk kaybeder.
Siz kasa soğutmasına odaklanin ,kasanız kapalı bir yerdeyse değiştirin.

Merhaba arkadaşlar, Mart 21'inde temizledim içini falan termal macunu sürdüm her şey normal ama 2 ayda bir ekran kartına sürmem gerekiyor termal macun yoksa oyunlarda kapanıyor masaüstünde yapmıyor hiçbir zaman herhangi bir oyun açınca yapiyor GTA 5, division 2 gibi oyunlarda hemen kapanmiyor biraz oynadiktan sonra kapanıyor. Termal macun olarak Corsair CT-9010002-WW xtm50 bana göre ekran kartı fazla mi tüketiyor macun acaba bu modelde?

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 2600.
MSI RX470 Gaming X 4G.
8x8 16 GB DDR4 3000 MHz.
ASRock B450M Steel Legend.
Sharkoon 650W 80+ Plus.
Kasa Rampage X Core 3 (4 fanli)

Ekran kartının fanlarını sıcaklıklarını vs kontrol et bu kadar termal macun tüketmesi normal değil üstelik Gaming X modeli.

Termal macun yenilemek geçici bir çözüm hangi macunu kullanirsaniz kullanın yüksek ısıya karşı özelliğini çabuk kaybeder.
"Yüksek ısıya karşı özelliğini çabuk kaybeder." Bu cümle kadar yanıltıcı başka bir cümle yok. Termal macun ve termal padlerin kaliteleri sıcaklığı bile ciddi oranda etkileyebiliyorken, bir termal macunun sadece geçici bir çözüm olacağını düşünmek yanıltıcı. Düzgün bir termal macun ile hiç bir bilgisayar, kötü havalandırmayla bile kolay kolay kapanacak kadar ısınmaz.
Corsair CT-9010002-WW xtm50 macun kullanıyorum.
Thermal Grizzly Kryonaut bakın. İşlemciler için yeterli bir macun olabilir ama ekran kartları biraz daha kaliteli istiyor. Ekran kartımın kendi macunlarıyla 70 dereceyi geçmezken, aldığım dandik bir macun ile 85 görmeye başlamıştım, Arctic mx4 ile 75 derecelere düşürdüm. Hala orijinal macunumun yerini tutmuyor mx4 bile. Ancak 75 derecelerde kullanmama rağmen neredeyse 10 aydır macun yenilemedim. Macun kalitesi etkiliyor yani.

"Yüksek ısıya karşı özelliğini çabuk kaybeder." Bu cümle kadar yanıltıcı başka bir cümle yok. Termal macun ve termal padlerin kaliteleri sıcaklığı bile ciddi oranda etkileyebiliyorken, bir termal macunun sadece geçici bir çözüm olacağını düşünmek yanıltıcı. Düzgün bir termal macun ile hiç bir bilgisayar, kötü havalandırmayla bile kolay kolay kapanacak kadar ısınmaz.

Thermal Grizzly Kryonaut bakın. İşlemciler için yeterli bir macun olabilir ama ekran kartları biraz daha kaliteli istiyor. Ekran kartımın kendi macunlarıyla 70 dereceyi geçmezken, aldığım dandik bir macun ile 85 görmeye başlamıştım, Arctic mx4 ile 75 derecelere düşürdüm. Hala orijinal macunumun yerini tutmuyor mx4 bile. Ancak 75 derecelerde kullanmama rağmen neredeyse 10 aydır macun yenilemedim. Macun kalitesi etkiliyor yani.
Değiştirip deniyeceğim. Teşekkürler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı