R5 2600 sistemde oyunlar donuyor

Onurfa

Kilopat
Yer
İstanbul,Pendik
Daha fazla  
R5 2600.
1660S.
256 GB M.2 SSD Kingston A2000.
1 TB SSD Samsung.
B450M Dragon.
16 GB 3000 RAM.
Oyunlarda sürekli drop oluyor. Mesela FIFA 21 de 144'ten 140 iniyor ekran donuyor. CS:GO'da yer yer değişiyor. Ben bundan anlamadım çözemedim. Güncelleme geldi onla daha kötü oldu gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dropların nedenleri çok çeşitli olabilir. Başlangıçta RAM miktarı ve kanala bakmak gerek ancak öyle bir nedenden oluşan sorun değil gibi sizin için. İkinci bakacağımız şey sıcaklık değerleri. Yüksek ihtimalle soğutma sistemi ve kasa yapılandırmanız kötü olduğu için ısınmadan dolayı drop yiyorsunuz. Bu nedenle sıcaklık ve oyun içi değerleri bizimle paylaşırsanız yardımcı oluruz.

Dropların nedenleri çok çeşitli olabilir. Başlangıçta RAM miktarı ve kanala bakmak gerek ancak öyle bir nedenden oluşan sorun değil gibi sizin için. İkinci bakacağımız şey sıcaklık değerleri. Yüksek ihtimalle soğutma sistemi ve kasa yapılandırmanız kötü olduğu için ısınmadan dolayı drop yiyorsunuz. Bu nedenle sıcaklık ve oyun içi değerleri bizimle paylaşırsanız yardımcı oluruz.

Nasıl bakabilirim tarif eder misiniz?

R5 2600.
1660S.
256 GB M.2 SSD Kingston A2000.
1 TB SSD Samsung.
B450M Dragon.
16 GB 3000 RAM.
Oyunlarda sürekli drop oluyor. Mesela FIFA 21 de 144'ten 140 iniyor ekran donuyor. CS:GO'da yer yer değişiyor. Ben bundan anlamadım çözemedim. Güncelleme geldi onla daha kötü oldu gibi.
1- Virüs var mı yok mu diye kontrol et
2- İşlemcin tam yük altındayken sıcaklıkları kontrol et
3- RAM'leri doğru sokete taktın mı diye kontrol et
4- Arka planda gereksiz bir şey çalışıp boşuna işlemcini yoruyor mu diye kontrol et

1- Virüs var mı yok mu diye kontrol et
2- İşlemcin tam yük altındayken sıcaklıkları kontrol et
3- RAM'leri doğru sokete taktın mı diye kontrol et
4- Arka planda gereksiz bir şey çalışıp boşuna işlemcini yoruyor mu diye kontrol et
Hangi virüs programı tarayayım .

Yeni konular

Geri
Yukarı