R5 2600 Sistemde PFN_LIST_CORRUPT Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

OPELCİ

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance Pro Rgb Pro 8x2 16 Gb 3200Mhz
Ekran kartı
Rtx 3070 Ti
Anakart
Msi B550A-Pro
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhaba.

Bilgisayarımda bu mavi ekran hatası alıyorum. Bu hata genelde USB takıp çıkardığım zaman oluyor. Bazen de oyunda oluyor. Bilgisayarımda bu hata geldiği zaman kendini yeniden başlatıyor ve klavye, mouse gibi USB bileşenleri çalışmıyor ve görüntü gelmiyor ama PC açık fan vs. dönüyor. Minidump dosyası gelmiyor o yüzden paylaşamıyorum.
Teşekkür ederim.

Sistem özelliklerim:
  • Ryzen 5 2600.
  • RTX 3070 Ti.
  • Corsair Vengeance RGB Pro 8x2 3200MHz.
  • MSI B550A-PRO anakart.
  • 1 TB HDD.
  • 500 GB SATA SSD.
  • 500 GB M.2 SSD.

PSU'nuz nedir?

Şu adrese girin : B550-A PRO
İşletim sisteminizi seçip alttaki driverları indirerek kurun.
AMD Chipset Driver
Realtek PCI-E Ethernet Drivers

Söylediğim driverları kurduktan sonra sorun devam ediyor mu inceleyin. Ediyorsa imkânınız varsa farklı bir PSU takarak sorununuzun devam edip etmediğini inceleyin. Dump dosyası oluşursa atın. Oluşmazsa tahminler üstünden gideceğiz. Ek olarak mavi ekran verdiğindeki ekranda yazan hata kodunu bizimle paylaşın.

Söylediğim driverları kurduktan sonra sorun devam ediyor mu inceleyin. Ediyorsa imkânınız varsa farklı bir PSU takarak sorununuzun devam edip etmediğini inceleyin. Dump dosyası oluşursa atın. Oluşmazsa tahminler üstünden gideceğiz. Ek olarak mavi ekran verdiğindeki ekranda yazan hata kodunu bizimle paylaşın.

Tamamdır çok teşekkür ederim.
Resmi ekliyorum.
20230118_021819.jpg

Tamamdır çok teşekkür ederim.
Resmi ekliyorum.Eki Görüntüle 1640726

Cihazı internetsiz güvenli modda açmayı deneyin. Açabilirseniz ve sorun yaşamazsanız dönüş sağlayın. Sorun devam ediyorsa alttaki testi uygulayın.
Cihazınız açılıyorsa :
Açılır açılmaz başlat menüsüne basıp yeniden başlat üzerine gelin. Klavyenizde shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlata basıp eliniz shiftte bekleyin. Mavi ekran gelişmiş seçenekler gelecektir. Orada gelişmiş başlangıç seçenekleri deyin ve bilgisayarı tekrar başlatmasına izin verin. Daha sonra seçenekler göreceksiniz. İnternetsiz güvenli mod seçeneğini seçerek başlatın. Sorunsuz başlıyor mu ve Windows açılıyor mu kontrol edin. Eğer sorunsuz açılıyor ve kullanabiliyorsanız ona göre geri dönüş sağlayın.

Cihazınız açılmıyorsa:
Cihazı açarken F8 sürekli basıp çekerek kurtarma seçeneklerinin açılmasını bekleyin. Ardından mavi ekran gelecek orada gelişmiş başlangıç seçenekleri deyin ve bilgisayarı tekrar başlatmasına izin verin. Daha sonra seçenekler göreceksiniz. İnternetsiz güvenli mod seçeneğini seçerek başlatın. Sorunsuz başlıyor mu ve Windows açılıyor mu kontrol edin. Eğer sorunsuz açılıyor ve kullanabiliyorsanız ona göre geri dönüş sağlayın.

RAM'lerinize Memtest86 uygulayıp sonucu fotoğrafla bildirin. Tek tek takarak uygulamanız gerekiyor.

Söylediğim 2 driverı güncellediğiniz halde bu hata devam etmiş galiba doğru mudur?

Cihazı internetsiz güvenli modda açmayı deneyin. Açabilirseniz ve sorun yaşamazsanız dönüş sağlayın. Sorun devam ediyorsa alttaki testi uygulayın.
Cihazınız açılıyorsa:
Açılır açılmaz başlat menüsüne basıp yeniden başlat üzerine gelin. Klavyenizde Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlata basıp eliniz Shift'te bekleyin. Mavi ekran gelişmiş seçenekler gelecektir. Orada gelişmiş başlangıç seçenekleri deyin ve bilgisayarı tekrar başlatmasına izin verin. Daha sonra seçenekler göreceksiniz. İnternetsiz güvenli mod seçeneğini seçerek başlatın. Sorunsuz başlıyor mu ve Windows açılıyor mu kontrol edin. Eğer sorunsuz açılıyor ve kullanabiliyorsanız ona göre geri dönüş sağlayın.

Cihazınız açılmıyorsa:
Cihazı açarken F8 sürekli basıp çekerek kurtarma seçeneklerinin açılmasını bekleyin. Ardından mavi ekran gelecek orada gelişmiş başlangıç seçenekleri deyin ve bilgisayarı tekrar başlatmasına izin verin. Daha sonra seçenekler göreceksiniz. İnternetsiz güvenli mod seçeneğini seçerek başlatın. Sorunsuz başlıyor mu ve Windows açılıyor mu kontrol edin. Eğer sorunsuz açılıyor ve kullanabiliyorsanız ona göre geri dönüş sağlayın.

RAM'lerinize Memtest86 uygulayıp sonucu fotoğrafla bildirin. Tek tek takarak uygulamanız gerekiyor.

Söylediğim 2 driverı güncellediğiniz halde bu hata devam etmiş galiba doğru mudur?

Merhaba driverları yeni yükleyebildim uygun zamanda diğerlerini de yapıp sonucu sizle paylaşabilirim çok teşekkür ederim.

Bir de PC mavi ekrandan sonra minidump kaydetti ama açtığımda böyle hata geliyor çözümü nedir?
Çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 20230127_004236.jpg
    20230127_004236.jpg
    110,4 KB · Görüntüleme: 18
Merhaba driverları yeni yükleyebildim uygun zamanda diğerlerini de yapıp sonucu sizle paylaşabilirim çok teşekkür ederim.

Bir de PC mavi ekrandan sonra minidump kaydetti ama açtığımda böyle hata geliyor çözümü nedir?
Çok teşekkür ederim.
Düzgün oluşmamış dosya. Tekrar yediğinizde yerseniz dönüş yapın. Ya da adını değiştirmiş veya başka konuma taşımış olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı