R5 2600 sisteme RTX 2060 uyar mı?

Lukang

Hectopat
Daha fazla  
ASUS TUF B450 Plus Gaming.
R5 2600.
Sharkoon 750 Gold Plus güç kaynağı.
Corsair Vengeance 2X8.
Sistem bu arkadaşlar bir tek ekran karti eksik.
ASUS GeForce Dual RTX 2060 EVO 12 GB GDDR6 192bit NVIDIA ekran kartı.
Bu ekran kartını gördüm vatan da 7 bin lira civarinda. Benim sistemime uyar mi? Yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet uyar. Hatta güzel bir denge
Evet uyar. Hatta güzel bir denge olduğunu söyleyebiliriz.
Tavsiyeniz için teşekkürler.

Evet uyar. Hatta güzel bir denge olduğunu söyleyebiliriz.

Arkadaşım sistemim AMD olduğu için bunun kaldıramayacağını söylüyor AMD ekran karti almam gerektiğini söylüyor bir deyişle bunu alırsam ekrana görüntü gelmeyeceğini hatta bilgisayarimin acilmayacagini söylüyor almayayım mi o zaman
Şu anki sistemim:
ASUS TUF B450 Plus Gaming
AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz
Corsair Vengeance 2x8
Sharkon 750 Gold+ güç kaynağı
MSI MAG Forge 100M kasa
Samsung EVO 970 250 GB m2 ssd
WD Blue SSD 500 GB
Gigabyte NVIDIA 9500 GT ekran karti

Son düzenleme:
Arkadaşım sistemim amd olduğu için bunun kaldıramayacağını söylüyor amd ekran karti almam gerektiğini söylüyor bir deyişle bunu alırsam ekrana görüntü gelmeyeceğini hatta bilgisayarimin acilmayacagini söylüyor almayayım mi o zaman
Kusura bakmayın ama arkadaşınızın bir şey bildiği yok o zaman. Çünkü çok alakasız bir konu.
Alabilirsin 2060 sistem sorunsuz çalışır bir sorun yaşamazsın. Ayrıca o sisteme RX500 serisi AMD kart alman lazım asıl o zaman sorunlardan oyun oynamaya vaktin olmaz. AMD nin 500 serisinin kötü bir geçmisi var stabilite konusunda.
Ben şuan AMD Nvdia ikilisi kullanıyorum mesela.

Arkadaşınızın bir şey bildiği yok o zaman. Alabilirsin 2060 sistem sorunsuz çalışır bir sorun yaşamazsın. Ayrıca o sisteme RX500 serisi AMD kart alman lazım asıl o zaman sorunlardan oyun oynamaya vaktin olmaz. AMD nin 500 serisinin kötü bir geçmisi var stabilite konusunda.
Ben şuan AMD Nvdia ikilisi kullanıyorum mesela.
Bu ekran kartını alayimmi beyefendi o zaman korkum var şimdi alırsam ya açılmazsa diye

Bu ekran kartını alayimmi beyefendi o zaman korkum var şimdi alırsam ya açılmazsa diye
Alın açılır neden açılmasın?
Ama pardon 7K demişsiniz bu kartı alın o fiyata daha iyi;
Trendyol'da 7227Tl link paylaşamıyorum.
Darboğaz olucaktır ama 7K da 2060'a verilmez şimdi yazık yani.
İleride işlemci yükseltirseniz 3060 çok uzun süre gider güçlü bir kart.

Son düzenleme:
Tavsiyeniz için teşekkürler.

Arkadaşım sistemim AMD olduğu için bunun kaldıramayacağını söylüyor AMD ekran karti almam gerektiğini söylüyor bir deyişle bunu alırsam ekrana görüntü gelmeyeceğini hatta bilgisayarimin acilmayacagini söylüyor almayayım mi o zaman.
Şu anki sistemim:
ASUS TUF B450 Plus Gaming.
AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz
Corsair Vengeance 2x8.
Sharkon 750 Gold+ güç kaynağı.
MSI MAG Forge 100M kasa.
Samsung EVO 970 250 GB M.2 SSD.
WD Blue SSD 500 GB.
Gigabyte NVIDIA 9500 GT ekran karti.

Arkadaşınız tecrübesiz :D sistem gayet iyi darboğaz yapmaz marka seçimleri şahsen çok hoşuma gitti hocam bir de şunu kendimden katmak istiyorum sanırsam M.2 SSD için Samsung'u seçmişsiniz 250 yerine 500 alırsanız yeterli olacaktır Windows'u kurduktan sonra çok az yeriniz kalır M.2'de bu da az oyun barındıracağınız anlamına gelir M.2'nin içinde (ekran kartı sanırsam 2060 o şekilde yorum yaptım. )

Arkadaşınız tecrübesiz :D sistem gayet iyi darboğaz yapmaz marka seçimleri şahsen çok hoşuma gitti hocam bir de şunu kendimden katmak istiyorum sanırsam M.2 SSD için Samsung'u seçmişsiniz 250 yerine 500 alırsanız yeterli olacaktır Windows'u kurduktan sonra çok az yeriniz kalır M.2'de bu da az oyun barındıracağınız anlamına gelir M.2'nin içinde (ekran kartı sanırsam 2060 o şekilde yorum yaptım. )
Şu an ekran kartım nvidia 9500 gt ama oyun oynayamıyorum ondan vatanda satilan ekran kartini alsam daha iyi olur

Alın açılır neden açılmasın?
Ama pardon 7K demişsiniz bu kartı alın o fiyata daha iyi;
Trendyol'da 7227Tl link paylaşamıyorum.
Darboğaz olucaktır ama 7K da 2060'a verilmez şimdi yazık yani.
İleride işlemci yükseltirseniz 3060 çok uzun süre gider güçlü bir kart.
Vatandaşı asus 2060 7500 liraya aldım hayırlı olsun bana o zaman gönlüm ondan yanaydi

Son düzenleme:
Şu an ekran kartım NVIDIA 9500 GT ama oyun oynayamıyorum ondan vatan da satilan ekran kartini alsam daha iyi olur.

Vatandaşı ASUS 2060 7500 liraya aldım hayırlı olsun bana o zaman gönlüm ondan yanaydi.

Yanlış anlamadıysam almışsın hayırlısı olsun inşallah ben de bilgisayar aldim yarın elime ulaşacak.

Geri
Yukarı