R5 2600 sistemin oyun içi performansı nasıl olur?

İşletim sistemi
Windows 11

Last Avenger

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB 2666 MHz
SSD veya HDD modeli
WD Green 240 GB SSD
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 1650 4 GB
Anakart
Asus Prime A320M-K
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhabalar. Bu sistem ile GTA V, PUBG gibi oyunlarda yer yer takılmalar, oyunun geç açılması, geç yüklenmesi gibi problemler yaşıyorum. CS:GO oynarken bile takılabiliyor arada sırada. Sürücülerim güncel sistemim temiz. Artık miadını doldurmuş mu demek olur bu? RDR2 gibi büyük oyunlara girişebilir miyim bu sistem ile?

Son düzenleyen: Moderatör:
O ram o sisteme hiç olmamış.
Ryzen sistemlerde yüksek mhz ve dual olması performansta esas kuraldır.
Mümkünse önce bir ram değişikliğine gidin sonuca bakın duruma göre yine konu açarsınız.

O ram o sisteme hiç olmamış.
Ryzen sistemlerde yüksek mhz ve dual olması performansta esas kuraldır.
Mümkünse önce bir ram değişikliğine gidin sonuca bakın duruma göre yine konu açarsınız.
Pandemi başında online eğitim için almıştım. Almışken oyun da oynarım dedim biraz aceleye geldi.
Önerebileceğiniz ram var mıdır hocam bu sisteme. Bir de başka eksik gördüğünüz bir husus var ise eğer fikirlerinizi bekliyorum.

Pandemi başında online eğitim için almıştım. Almışken oyun da oynarım dedim biraz aceleye geldi.
Önerebileceğiniz ram var mıdır hocam bu sisteme. Bir de başka eksik gördüğünüz bir husus var ise eğer fikirlerinizi bekliyorum.
Sistemde eksik olan bir şey yok gibi.
En fazla depolama yetmez ise onu artırırsınız.
8+8 olacak şekilde 3.600 CL16 değerine sahip ramler sisteminize performans anlamında güzel şeyler katacaktır. Ryzen 2600 hala güçlü bir işlemci ekran kartınız ise orta seviyede özellikle CSGO gibi oyunlar için fazlasıyla yeterli. Çok ağır oyunlara geçeceğiniz zaman kartınızı satar üstüne bir miktar ekleyip Rtx 3060 veya Rx 6600 gibi kartlara geçiş yapabilirsiniz.

Sistemde eksik olan bir şey yok gibi.
En fazla depolama yetmez ise onu artırırsınız.
8+8 olacak şekilde 3.600 CL16 değerine sahip ramler sisteminize performans anlamında güzel şeyler katacaktır. Ryzen 2600 hala güçlü bir işlemci ekran kartınız ise orta seviyede özellikle CSGO gibi oyunlar için fazlasıyla yeterli. Çok ağır oyunlara geçeceğiniz zaman kartınızı satar üstüne bir miktar ekleyip Rtx 3060 veya Rx 6600 gibi kartlara geçiş yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim. En kısa zamanda güncelleyeceğim sistemi.

Geri
Yukarı