R5 2600 ve 1660S PUBG düşük FPS

Extramemes

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Sistem özellikleri: R5 2600, GTX1660S Gaming X, Corsair 2x8 2400MHz ve 144Hz monitör. Sorunum PUBG'de düşük FPS almam. Kısaca özetleyeyim: Miramar, erangel ve yeni çıkan vikendi haritalarında 65-70 FPS oynuyorum, işlemci kullanımı %35-40 arası geziyor, ekran kartı kullanımı ise %40'ı geçmiyor ve bundan ötürü düşük FPS, hatta takıla takıla oyunu oynuyorum. Sanhok haritası normal 90-100 FPS alıyorum, darboğaz olduğunu sanmıyorum. NVIDIA ayarlarından performansı seçtim, internette gezen bütün çözümleri denedim fakat işe yaramadı. Allah rızası için birisi yardımcı olsun. Not: Ayarları yükseltmeyi denedim, aynı sonuç.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece pubg de olması değişik, oyun güncellemeleriyle alakalı bir şey olabilir mi, büyük ihtimalle oyunu silip yüklemeyi denemişsinizdir. Forumlarda vs pubg nin yeni güncellemeleriyle bu donanımlarda aynı problemi dile getiren kişi var mı baktınız mı?

RAM hizi ile alaksi yoktur 2400MJZ ile 3000MHz arasi 5 FPS oynar yanlış bilgilendirmeyelim lütfen.
Arkadaşım 3000 MHz tavsiye edilen en düşük RAM değeri AMD tarafından. Ryzen sistemlerde RAM hızı önemli bir etken biz burada sadece oyun odaklı söylemiyoruz. Bilmediğin konularda yanlış bilgilendirme yapma.

Arkadaşım 3000 MHz tavsiye edilen en düşük RAM değeri AMD tarafından. Ryzen sistemlerde RAM hızı önemli bir etken biz burada sadece oyun odaklı söylemiyoruz. Bilmediğin konularda yanlış bilgilendirme yapma.

Ben 2 yil 2400MHz ile kullandim bir sıkıntı çıkarmamıştı. Once araştırın sonra gelin yazin.

Sorunu çözdüm nasıl işaretleyeceğim bilmiyorum sorunun çözümü oyunu silip bir daha girmemekte buldum kafam rahat.
Senin sisteminin aynısının Youtube'ta testleri vardır. Aynen rami, anakartı, ekran kartını modeline göre arat ve game test yaz. Hangi ayarlarda ne fps veriyor? Sende hangi fps değerlerini veriyor? Ekran kartı driver veya diğer aygıtların driver'ları güncel olmayabilir. Hemen öyle pes edip keyfinden olma dostum. Böyle güzel bir PC'de oyun oynamamak veya oynayamak çılgınlık olur dostum. Gel beraber çözmeye çalışalım sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı