R5 2600 ve GTX 1050 Ti CoD Warzone Ani takılmalar

zIPartizan

Decapat
MSI B450M PRO- M.2
Ryzen 5 2600
MSI GTX 1050 Ti Gaming X
8 GB RAM 2400 MHz

Her şeyi düşüğe çekmeme rağmen donmalar oluyor. Oyunda diğer her şey normal oynarken aşırı donmalar oluyor. FPS'e bakıyorum normal yürürken haritayı gezerken az donuyor, sonra kendine geliyor. Savaşlarda anlık FPS düşüşleri ile donmalar oluyor. Sıkıntı nedir acaba? RAM'dan şüphe ediyor. M 8 GB RAM daha alacağım fakat kesin hata onda mı diye düşünüyorum. Değilse para boşa gidecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
CoD Warzone Minimum sistem gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 ya da Windows 7(SP1) (64bit)
İşlemci: Intel Core i3-4340 ya da AMD FX-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 / GeForce GTX 1650 ya da AMD Radeon HD 7950
VRAM: 2GB
Depolama alanı: 175GB
Direct X sürümü: DirectX 12.0
CoD Warzone Minimum sistem gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 ya da Windows 7(SP1) (64bit)
İşlemci: Intel Core i3-4340 ya da AMD FX-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 / GeForce GTX 1650 ya da AMD Radeon HD 7950
VRAM: 2GB
Depolama alanı: 175GB
Direct X sürümü: DirectX 12.0

Minimum 8GB RAM istemiş, drop yemeniz normal.

CoD warzone minimum sistem gereksinimleri.
İşletim sistemi: Windows 10 ya da Windows 7(SP1) (64 Bit)
İşlemci: Intel Core i3-4340 ya da AMD FX-6300.
Bellek: 8 GB RAM.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 / GeForce GTX 1650 ya da AMD Radeon HD 7950.
VRAM: 2 GB.
Depolama alanı: 175GB.
Direct X sürümü: DirectX 12.0.

Minimum 8 GB RAM istemiş, drop yemeniz normal.

Oyun yeni bir oyun optimizasyon sorunları olabilir ve o minimum sistem gereksinimleri oyundan zevk alabilmek için akıcılık için önerilen sistem gereksinimlerini dikkate almak daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Ryzen serisi işlemcili sistemlerde, özellikle COD Warzone, Battlefield 5 gibi oyunlar için maksimum seviyede performans için en azından 2X8 (16) GB çift kanal 3000 Mhz bellek kullanılması gerekiyor. Yaşamış olduğunuz en temel sorunlardan biri olan takılma-drop; RAM miktarı yetersizliğinden kaynaklanıyor. Normal şartlarda bu oyun 12 GB'a kadar RAM kullanıyor. Alacağınız RAM'in, sisteminizde takılı olan RAM'in çalışma frekansına ve Cas Latency değeriyle eş değer olmasına dikkat edin.

MSI B450M PRO- M.2.
Ryzen 5 2600.
MSI GTX 1050 Ti Gaming X.
8 GB RAM 2400 MHz.

Her şeyi düşüğe çekmeme rağmen donmalar oluyor. Oyunda diğer her şey normal oynarken aşırı donmalar oluyor. FPS'e bakıyorum normal yürürken haritayı gezerken az donuyor, sonra kendine geliyor. Savaşlarda anlık FPS düşüşleri ile donmalar oluyor. Sıkıntı nedir acaba? RAM'dan şüphe ediyor. M 8 GB RAM daha alacağım fakat kesin hata onda mı diye düşünüyorum. Değilse para boşa gidecek.

Zaten, minimum; 8 GB RAM istiyor. RAM'dan kaynaklıdır, diye düşünüyorum. Tabi diğer sistem parçaların da başka sorun var ise, donma yaşarsın. İyice sistemine bak, RAM sıkıntıdır büyük ihtimal. Ya da oyun yeni olduğundan kaynaklanabiliyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı