R5 2600 ve GTX 1060 6 GB ile Valorant düzgün oynanmıyor

Kuises

Decapat
Makaleler
1
Başlarda sorunsuz oynuyordum. Sonra ara sıra sorunlar oluşmaya başladı. Şimdi her gün oluşmaya başladı.

Sorunlar her maç olmuyor ama 2-3 maçta bir sürekli oluyor. Sorunları aşağıya yazdım.

1- Bir anda "drrrrrr" ediyor sonra ses kesiliyor ve sistem kilitleniyor. Oyunun görüntüsü donmuş bir şekilde. (nadiren oluyor.)

2- Hiç "drrrrr" etmiyor bir anda direkt sistem donuyor. Yine oyunun görüntüsü donmuş bir şekilde. (2 günde bir falan oluyor bu.)

3- Sorun mu bilmiyorum ama eskiden olmayan bir şey. 200-250 FPS arasında dolanırken çatışmaya veya çok kişinin olduğu bir ortama girince 120-150 FPS'e kadar düşüyor.

4-Bu bugün başladı ve artık hiç oynatmaz oldu. Sadece Valorant görüntüsü donuyor. Görüntü bazen oyun içini gösterirken değişip ana menüyü falan gösteriyor ama sürekli donmuş bir şekilde. Ayrıca maç içindeki sesler gelmeye devam ediyor (Mikrofonla konuşanlar, silah sesleri gibi). Alt Tab falan atabiliyorum. 2. monitöre geçip işlem yapabiliyorum. Fakat asla ana monitörden Valorant görüntüsünü kaldıramıyorum. Görev yöneticisini açtığımda bazen yanıt vermiyor yazıyor bazen yazmıyor.

5- Dün oyunu kapata bastığım an 1 defa mavi ekran yemiştim.

Yani sıcaklık değerlerine arada maç içinde Görev Yöneticisi'nden bakıyorum 60-70 derece seviyesinde geziyor. Ekran kartı kullanımı %40 falan. RAM kullanımı %50, işlemci kullanımı da bu civarlarda pek yüksek değil. Kaspersky ile tam tarama yaptım virüs tespit etmedi.

Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı