R5 2600 ve GTX 1060 Sistem LoL'de 90 FPS'e Kadar Düşüyor

NateOnline

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar geçen bir sistem topladım, şu an oyunları güzel bir şekilde oynayabiliyorum fakat LOL'de FPS düşmeleri oluyor. MSI Afterburner ile baktım ekran kartı bu oyun için sadece %20 güç kullanıyor ve bu güçle bile 220 240 FPS görüyorum sonralarında düşüyor 170 FPS değerlerine bazı yerlerde 90 FPS değerine kadar düşüyor. Fornite'da baktım Afterburner'a ekran kartı kullanımı yüzde 90 değerlerinde sistemde herhangi bir darboğaz söz konusu değil ama LOL'de böyle FPS düşmeleri yapıyor ekran kartı için bu oyun çok düşük geliyor ve tam güç çalışmıyor haliyle yeteri kadar çalıştırıyor bunu nasıl önleyebiliriz? En azından FPS 150 değerlerinde stabil kalsa bile yeter. Yorumlarınızı bekliyorum.

Sistem;
R5 2600
ASUS GTX 1060 6GB Strix OC
ASUS B450M-K Anakart
8GB 3000 MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar geçen bir sistem topladım, şu an oyunları güzel bir şekilde oynayabiliyorum fakat LOL'de FPS düşmeleri oluyor. MSI Afterburner ile baktım ekran kartı bu oyun için sadece %20 güç kullanıyor ve bu güçle bile 220 240 FPS görüyorum sonralarında düşüyor 170 FPS değerlerine bazı yerlerde 90 FPS değerine kadar düşüyor. Fornite'da baktım Afterburner'a ekran kartı kullanımı yüzde 90 değerlerinde sistemde herhangi bir darboğaz söz konusu değil ama LOL'de böyle FPS düşmeleri yapıyor ekran kartı için bu oyun çok düşük geliyor ve tam güç çalışmıyor haliyle yeteri kadar çalıştırıyor bunu nasıl önleyebiliriz? En azından FPS 150 değerlerinde stabil kalsa bile yeter. Yorumlarınızı bekliyorum.

Sistem;
R5 2600
ASUS GTX 1060 6GB Strix OC
ASUS B450M-K Anakart
8GB 3000 MHz RAM
Merhaba, oyundaki sistem ayarlarından her şeyin ultra olduğuna emin misiniz, bir de çözünürlük ayarlarınızı monitörünüze göre ayarladınız mı? Eğer grafik ve çözünürlük ayarları düşükse sisteminiz aşırı yüksek fps değerlerinden kaçınacak, bu sebepten dolayı ekran kartı ve işlemci kullanım oranınız düşecektir.

Arkadaşlar aynı sorundan bende muzdaribim. Lenovo Legion Y720 laptop bilgisayarım var. GTX 1060 ekran kartı, İ5 7300HQ işlemcisi, 8 GB RAM, 1 TB HDD, 256 GB SSD var. PUBG de ultra, orta, düşük farketmeksizin çok düşük FPS alıyorum MSİ AfterBurner programından baktığım zaman GPU kullanımı %30-40 oluyor. Ne yaptıysam çözemedim. Driverları sildim baştan kurdum, ekran kartı driverlarını farklı sürümlerini denedim en son sürümü denedim... Isınma sorunu da yok. Nvdia ayarlarından PUBG yi seçip, PUBG açıldığı zaman Nvdia yı kullan da aktif. Yapamıyorum yardım edin :/

Düşmemesi gerekiyor yani sağlam bir sistem ekran kartını düşük yüzde ile kullandığı için bu oyunda ondan öyle oluyor %100 gücünü kullansa zaten +400 FPS verecek ama kullanmıyor %20 falan bunu arttırmamızın bir yolu var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı