R5 2600 ve GTX 1650 sistem ekran kararması

Lawien

Hectopat
Forza Horizon 4 ve benzeri büyük oyunlarda bilgisayarımın ekranı aniden kapanıyor ve bilgisayarın içinden sanki kalp ritmi gibi ses geliyor. Bugün ilk kez Detroid: Become Human oyununu açtım ve optimizasyon yaptığını gördüm. Optimizasyon uzun sürer diye içeri gittim. Geldiğimde ekran sönmüş bilgisayarın içinden kalp ritmi gibi ses geliyordu. Bilgisayarı kapatıp tekrar açınca Steam'de oynama süresinin yarım saat civarı olduğunu gördüm bu da sadece ekranımın kapandığını gösteriyor. Ekran kartında bir sıkıntı olacağını düşünüp sürücüleri DDU ile silip en güncel sürücüyü yükledim ama yine aynı şey oldu.(ASUS TUF GTX 1650, Ryzen 5 2600, 8 GB RAM, ASUS Prime B450M-K II, FSP Hydro 500W)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun ne zamandır oluyor? Sorunun monitörden kaynaklanmadığına kesin emin olmak için bilgisayarı televizyona, farklı monitöre veya telefona bağlayıp deneyebilirsiniz. Ekran kartının garantisi devam ediyorsa göndermenizi tavsiye ederim.

Sadece büyük oyunlarda bu sorun oluyorsa PSU kaynaklı bir sorun da olabilir.

Bu sorun ne zamandır oluyor? Sorunun monitörden kaynaklanmadığına kesin emin olmak için bilgisayarı televizyona, farklı monitöre veya telefona bağlayıp deneyebilirsiniz. Ekran kartının garantisi devam ediyorsa göndermenizi tavsiye ederim.

Sadece büyük oyunlarda bu sorun oluyorsa PSU kaynaklı bir sorun da olabilir.
İlk kez AC Origins oynarken olmuştu 4 5 ay önce. 9 10 saat hiç kapatmadan oynadım ve bir anda kapandı PC. Forza'yı da 1 2 saatten çok oynayınca bazen kapanıyor. Bende PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum. PSU'yu kontrol edeceğim bu hafta sonu.
Evdeki elektrikten dolayı kapanıyormuş donanımsal bir şey yokmuş. Farklı bir yere taşıcam bilgisayarı.

Son düzenleme:
İyi günler lawien dostum PSU'nun güç kalolarını teker teker dene eğer sıkıntılı bil ses geliyorsa ondan olabilir veya anakartın yanmış olabilir. Benim de açtıgım konum var yardımcı olursan PSU'mun fanı dönemiyor.

Geri
Yukarı