Çözüldü R5 2600 ve GTX 1650S sistemde darboğaz

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhammed16

Femtopat
Daha fazla  
R5 2600 + GTX 1650 Super var 4 ay boyunca sorun yaşamadım fakat şu an oyunlarda GPU'nun sadece %30'unu kullanabiliyorum. Nedeni ne olabilir acaba?

Rekabetçi oynuyorsan işlemcinin verebileceği maksimum FPS neyse o çıkar, o yüzden ekran kartı kullanım değeri düşük olabilir. Tabii gidip RDR2, CP77 gibi oyunlarda %30 ekran kartı kullanılıyorsa farklı bir sıkıntı vardır. Yüksek sıcaklık olur, arızalı SSD/HDD olur vb.

1626263039974.png

Valorant oyunun da bu durum da.

Hangi oyun ile test ediyorsunuz?
İşlemci kullanımı % kaç?
Rekabetçi oynuyorsan işlemcinin verebileceği maksimum FPS neyse o çıkar, o yüzden ekran kartı kullanım değeri düşük olabilir. Tabii gidip RDR2, CP77 gibi oyunlarda %30 ekran kartı kullanılıyorsa farklı bir sıkıntı vardır. Yüksek sıcaklık olur, arızalı SSD/HDD olur vb.

Valorant ve CS:GO'da gözle görülür bir FPS düşüşü var Human: Fall Flat'ta da normal de 300 FPS'in altına inmezken 100 FPS alıyorum ve yine GPU %30 değerlerin de kullanılıyor.

@Muhammed16 rekabetçi oyunlarda normal. Hem optimizasyon sıkıntıları var hem de 2600'ün gücü belli. 3300X/3600/5600X tarzı bir işlemciye geçersen FPS değeri daha yü

İşlemci RTX 2060'ı bile besliyor anlatmaya çalıştığım şey 4-5 gün öncesine kadar FPS'in 200'den düşmemesi zaten,donanımsal bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı