R5 2600 ve GTX 1660 Ti Sistem Toplama

reshazonee

Hectopat
Daha fazla  
Acaba şu sistem nasıl?

IMG_20190819_223347.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenizi belirtirseniz belki Ryzen 5 3600 ile de toplanabilir. Daha iyi bir anakart seçilip RAM 16GB'a çıkarılabilir.
Bir de ekran kartı olarak yukarıda GTX 1660 Ti, aşağıda RTX 2060 yazıyor.

pch lord Hocam bu sistem nasıldır peki max. 4K bütçe için?
Güzel PC. Ekran kartının tek fanlı olması ısıyı etkiliyor, bildiğim kadarıyla 80-85 dereceleri görüyordu o kart. SSD de kronik sorunlu. Fiyatı 1660Ti'lı PC'ye göre gayet iyiymiş ama. Kalitesiz diyebileceğim bir şey yok. Bir SSD ömrü biraz düşük o da aşırı dert edilecek bir sorun değil. Ekran kartı da o bütçeye göre tek fanlı olması normal. Kısaca alınır.

Güzel PC. Ekran kartının tek fanlı olması ısıyı etkiliyor, bildiğim kadarıyla 80-85 dereceleri görüyordu o kart. SSD de kronik sorunlu. Fiyatı 1660Ti'lı PC'ye göre gayet iyiymiş ama. Kalitesiz diyebileceğim bir şey yok. Bir SSD ömrü biraz düşük o da aşırı dert edilecek bir sorun değil. Ekran kartı da o bütçeye göre tek fanlı olması normal. Kısaca alınır.

Teşekkürler cevabınız için. SSD 22 TL farkla James Donkey JD512 ile değiştirilebiliyor ama bu model daha mı güvenilir emin olamadım. Dediğiniz gibi SSD yine halledilir bir şekilde ama ekran kartı korkutuyor beni, 85 derece civarında en azından 3-4 saat stabil çalışır mı bilemiyorum. Performanstan biraz kısıp 1660 ya da rx590 nitro+ olan modellere mi yönelsem diye de düşünüyorum. Ya da bu modeldeki kasayı değiştirsem ekran kartı sıcaklığına etkisi olur mu acaba?

James Donkey de iyi bir şey değil fakat 22 TL farkla hem 512 GB hem de M.2 SSD alırsınız daha mantıklı.
Ekran kartının stabilitesinin bozulacağını düşünmüyorum. Video'ya göre kart ortalama 80 derecede çalışıyor, tek fanlı modele göre normal. Kendiniz toplarsanız ortalama 4.500 TL'ye falan çift fanlı 1660Ti ile toplanabilir sistem.
Buyrun, buradan test videosunu izleyin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı