R5 2600 ve GTX 1660S FPS düşmesi

FalcoonVol1

Decapat
Daha fazla  
Valorant başta olmak üzere çoğu oyunlarda düşüş yiyorum.
Valorant CPU-GPU kullanımı %20-%35.

Sistem.
  • AMD Ryzen 5 2600.
  • MSI B450M-A Pro Max.
  • Palit GTX 1660 Super Gaming.
  • Crucial Ballistix 2x8GB 3200MHz.
  • Seagate Barracuda 1 TB 7200RPM.
  • Kingston A2000 500 GB NVMe M.2 SSD.
  • GameGaraj 550Watt 80+ Bronze.
  • Dell S2421HGF 144 Hz 1ms.

Tamam güç ayarları iyi sıkıntı yok
Sıcaklık 92 dediğiniz işlemci mi yoksa ekran kartı mı çünkü bayağı yüksek bir sıcaklık (muhtemelen işlemci)
Evt işlemci çok oynadığımda çıkıyor genelde 82-83 de dolanıyor.
İşlemci yüksek sıcaklıklara çıktığında frekans düşürür (thermal throttling) dolaylı olarak işlemci yavaşlaması ekran kartı kullanımını etkileyebilir yani demek istediğim Witcher 3'te o sıcaklıklarda FPS düşmesi pek anormal değil ama Valorant üzerinde 60-80 derece ile FPS kaybı çok garip. MSI Afterburner açıkken FPS kaybı yaşadığınız oyunlarda değerleri çekip video gönderebilir misiniz ? belki gözden kaçan bir şey olmuştur.
Yarın video çekip paylaşırım.
Benim tahminime göre Cpu bu tarz oyunlarda (fps) çok kullanması gerekir yani bi 45-50 olması gerekmezmi 20-30 arası kullanıyor.
Veya ekran kartı fabrikasyon oc li olduğu için besleyemiyor olabilirmi?

Benim tahminime göre Cpu bu tarz oyunlarda (fps) çok kullanması gerekir yani bi 45-50 olması gerekmezmi 20-30 arası kullanıyor.
Veya ekran kartı fabrikasyon oc li olduğu için besleyemiyor olabilirmi?
Dediğiniz ekran kartı ve işlemci darboğaz yapmaz. Video değerlerine bakınca bir şey buluruz diye düşünüyorum.

Veya ekran kartı fabrikasyon oc lu olduğu için besleyemiyor olabilirmi?
Bir diğer sebep ekran kartı markamdan kaynaklanabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı