R5 2600 ve HD 6870 sistem nasıldır?

Fiyat kac olsa alin dersiniz ya da bana bir toplam butce 4500 olacak kadar toplam sitem herdeyine kadar bir şey onerebilir misiniz

Öncelikle yazı kurallarına önem veriyoruz, bu sebeple cümlelerinizi yazdıktan sonra "düzelt" butonuna tıklarsanız sizin yerinize otomatik olarak cümleleriniz düzenli hala gelecektir.

İncehesap'ta 4900 liraya AMD Ryzen 5 3500X ve 1650'li bir sistem görmüştüm.

Öncelikle yazı kurallarına önem veriyoruz, bu sebeple cümlelerinizi yazdıktan sonra "düzelt" butonuna tıklarsanız sizin yerinize otomatik olarak cümleleriniz düzenli hala gelecektir.

İncehesap'ta 4900 liraya AMD Ryzen 5 3500X ve 1650'li bir sistem görmüştüm.
Düzelt butonu sadece nokta ve büyük harf düzeltmesi yapıyor. Direk etiketleyip mesaj yazın.

Hazır sistem satın alma. Sana bütçene uygun en iyi sistemi toplayabilirim. 4500 TL'ye monitör de dahil olmak zorunda mı? Monitör dahil değilse şimdi başlıyorum sistemini toplamaya.

Teşekkürler öncelikle. Ne yazikki bütçem 4500 ya da Max 5000 bu fiyat bandinda bakabilirseniz cok sevinirim.

Monitör hariç 5165 TL. Eğer depolama alanın varsa listeden 260 liralık SSD'yi çıkartabilirsin. Yoksa eğer 16 GB RAM yerine 8 GB RAM alabilirsin, daha sonra paran olduğunda 16'ya yükseltirsin. ( 5000 TL'yi aşmaması için ) Piyasada bulabileceğin en kaliteli markalar ve en iyi fiyat-performans sistemi. Fiyatları özellikle en düşük olan yerlerden seçtim. 1-1,5 ay öncesi olsaydı 2100 liraya Gigabyte'ın 1660 SUPER ekran kartları satılıyordu, şu an uçmuş fiyatları. Listedeki her parça kalitelidir ve gözün kapalı satın alabilirsin.

Son düzenleme:

Monitör hariç 5165 TL. Eğer depolama alanın varsa listeden 260 liralık SSD'yi çıkartabilirsin. Yoksa eğer 16 GB RAM yerine 8 GB RAM alabilirsin, daha sonra paran olduğunda 16'ya yükseltirsin. ( 5000 TL'yi aşmaması için ) Piyasada bulabileceğin en kaliteli markalar ve en iyi fiyat-performans sistemi. Fiyatları özellikle en düşük olan yerlerden seçtim. 1-1,5 ay öncesi olsaydı 2100 liraya Gigabyte'ın 1660 SUPER ekran kartları satılıyordu, şu an uçmuş fiyatları. Listedeki her parça kalitelidir ve gözün kapalı satın alabilirsin.
Dostum güzel sistem lakin arkadaşın bütçesi maalesef buna yeterli değil. :(

Dostum güzel sistem lakin arkadaşın bütçesi maalesef buna yeterli değil. :(

Biliyorum dostum bütçesini aştı ne yazık ki ama 2021 yılında bundan daha düşük özellikte bir sistem toplanmaması gerektiğine inanıyorum. Oraya 1650 Super yerine daha ucuz ve daha az performanslı RX 570 yazabilirdim ama 1650 Super'den daha az performanslı olmasına rağmen güç tüketimi neredeyse 2 katından daha fazla olan ve mikrodalga fırın sıcaklıklarında çalışan bir kartı yazmak içime gelmedi, hele ki şu zamanda. Minimum bu yani.

Biliyorum dostum bütçesini aştı ne yazık ki ama 2021 yılında bundan daha düşük özellikte bir sistem toplanmaması gerektiğine inanıyorum. Oraya 1650 Super yerine daha ucuz ve daha az performanslı RX 570 yazabilirdim ama 1650 Super'den daha az performanslı olmasına rağmen güç tüketimi neredeyse 2 katından daha fazla olan ve mikrodalga fırın sıcaklıklarında çalışan bir kartı yazmak içime gelmedi, hele ki şu zamanda. Minimum bu yani.
Siz de haklısınız. Şu durumda en kötü bilgisayar bu fiyata denk geliyor. İndirim kovalanıp 5400 civarına da toplanabilir benzer bi' sistem. (Monitör dahil.)

Siz de haklısınız. Şu durumda en kötü bilgisayar bu fiyata denk geliyor. İndirim kovalanıp 5400 civarına da toplanabilir benzer bi' sistem. (Monitör dahil.)

Evet olabilir. Ama indirimlerin hangi ürünlere ve ne zaman yapılacağını takip etmek ve ona göre satın almak çok uzun sürebilir. Özellikle bu dolar/euro kurunda indirimli fiyatının yarın şu anki indirimsiz fiyatından daha pahalı olmayacağının garantisi yok. Bana göre her an alım fırsatıdır. Mesela ben yaklaşık 2 sene önce RTX 2000 serisi ilk çıktığında fiyatların ileride ucuzlayabileceğini düşünüp ( Dolar bu 2 sene içerisinde artsa bile teknoloji eskidiği için indirimler ve fiyatların düşebileceğini düşündüm ) satın almamıştım, bu yıl 2 sene önce daha sonra ucuzlar diye toplamadığım sistemi neredeyse 2 katı fiyatına topladım. Bunu da düşünmek gerekiyor bence.

Geri
Yukarı