R5 2600 ve RTX 2060 %100 CPU kulalnımı

BirkanC16

Kilopat
Daha fazla  
1-2 konu vardı sorunumla ilgili. CMD girip bir şey yazılması söylenmiş, denedim olmadı. Bu kullanım değeri normal mi? Bana hiç normalmiş gibi gelmedi, oyun içinde NVIDIA Performans Yer Paylaşımı (Alt+R) ile bakıyorum. Sürekli %90 ve üstü. Resimde bu sorun nedir? Önceden böyle değildi. Ne yapabilirim? CCleaner ile temizlemiştim yine aynı oldu.

Ryzen 5 2600
RTX 2060
16 GB RAM
Gigabyte B450M S2H Anakart

Dosya Ekleri

• 100.PNG
    100.PNG
    61,4 KB · Görüntüleme: 87
%77'lik kısım oyun ise, geri kalan %23'lük kısımda arka plan vs.'Dir. Oyun içerisindeyken kullanmadığınız uygulamaları kapatabilirsiniz. Bunun dışında Malwarebyts ile tarama yapabilirsiniz. Ama Ryzen 5 2600 gibi yeni nesil ve çoklu işlem yeteneğine sahip bir işlemcide bu oyun bu kadar kullanır mı bilemedim.

Son düzenleme:
PES'in o kadar işlemci kullanması normal mi bilemedim. Normalde güç tasarruf modundayken ya da işlemci frekansı düşükken böyle bir tablo çıkar ortaya.

Oyundayken MSI Afterburner programı üzerinden işlemci ve GPU kullanımınıza baktınız mı? Oyun oynarken %100 işlemci kullanımı kötü bir şey değil.

Şuan oyunu kapadım normal discord hariç her şey kapalı %65 CPU kullanımı.Oyun oynarken baktım GPU normal gözüküyor sıcaklığı ve kullanımı ama CPU %100 kullanım Malwarebyts ile tarama yapayım deneyim.

Enerji tasarrufu modunda oynamadığınız zaman sonuç aynı mı?

Yine aynı oluyor şu an boş ekranda bile %70 kullanıma çıktı walware ile tarıyorum.
1603831964888.png
Malware ile taradım yeniden başlattım sonuç bu.
Şu anda CPU kullanımı %5 civarında. Konuya sonradan bakacak arkadaşlar virüs bulaşmış bunu anlamanın yolu görev yöneticisini açın performansa tıklayın kaynak izleyicisini açın orada CPU en yüksek seçin anlarsınız. Resimdeki gibi varsa sizde de büyük ihtimal trojandir. Malware ile tam tarama yaptım düzeldi konu kilitlenebilir.

Dosya Ekleri

• virüs2.PNG
    virüs2.PNG
    19,2 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı