R5 2600 ve RTX 2060 sistem ani FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10

Zaquare

Hectopat
Daha fazla  
RTX 2060
Ryzen 5 2600
8 GB RAM 3000 MHz

Ben GTA 5'den düşük FPS alıyorum sürekli FPS düşmesi yiyorum. Diğer oyunlarda da aynı. CS:GO'da 200-250 üstüne çıkmıyor 200-250 arası da zor görüyor. Sürekli FPS düşmesi yiyorum bana bunu lütfen açıklayın ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD işlemcilerde GTA 5 nedense çuvallıyor. Daha öncede 2600 + 2060 kullanıpta GTA 5 de sorun yaşayanları hatırlıyorum.

Umarım sorununuz bir 8 GB RAM almayla çözülür.

bu arada sadece gta da dei tüm oyunlarda böyle o sıkıntı
Belli ki tek kanal RAM olduğundan.

5:23 den itibaren izleyin farkı görürsünüz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Belli ki tek kanal RAM olduğundan.

5:23 den itibaren izleyin farkı görürsünüz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ama bende rtx 2060 var bide o yönden baksak hiç normal değil dimi

ama bende rtx 2060 var bide o yönden baksak hiç normal değil dimi
İnternette ki birçok test videosunda bunu görebilirsiniz, 2070/2080 kullanılan sistemlerde de aynı sorun mevcut, tek kanal RAM yani Single channel bu FPS düşüklüğüne sebep oluyor. Sadece örnek olması için bu video'yu attım.

İnternette ki birçok test videosunda bunu görebilirsiniz, 2070/2080 kullanılan sistemlerde de aynı sorun mevcut, tek kanal RAM yani Single channel bu FPS düşüklüğüne sebep oluyor. Sadece örnek olması için bu video'yu attım.
hmm tamam teşekkürler peki başka fps arttırmak için yapabileceğim bişi varmıdır ?

Geri
Yukarı