R5 2600 ve RTX 2060 tabanlı sistem PUBG kasma sorunu

armes23

Centipat
Arkadaslar Vatan'dan hazir oyuncu bilgisayari aldim. Sizlere 2 tane sorum var PC bu. AMD R5 2600-ASUS TUF-RTX2060-O6G-PRIME B450MK-CRUCIAL 480GB SSD-CRUCIAL 8GB RAM - Vatan Bilgisayar
Kasa da onde 3 arkada 1 guc kaynagi icin fan var. Ekran karti ise 2 fanli hepsi calisiyor islemcininki de ayni sekilde sorunsuz. Fakat PUBG girdigimde Ultra ayarlarda islemci 60 derece ekran karti ise 85-80 arasi oluyor kasa da isinma var ayrica fan sesi rahatsiz ediyor. Oyundan cikinca ekran soguklugu 35-45 civari oluyor.
Bir de oyunu Ultra ayarlara aldigimde takilma sorunu yasiyorum monitor olarak ASUS VG258QR kullaniyoyum G-SYNC acik. Bilgisayara Windows kurduktan sonra birkac program ekleyip oyunu indirdim. PC'de performansi etkileyecek yuklemem gereken bir program var midir, acaba bilgisayarciya goturmek de istemedim musait zamanim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tip "şekil" kasalardan nefret etmekteyim. Görseli enfes belki, hava sirkülasyonu ise berbat ötesi.
Yinede genel anlamda sisteminiz az voltaj yiyen dolayısı ile az ısınan bir sistem. Yinede bu değerlere çıkmamalı idi. Yan kapağı açınız. Bir/iki saat oynayınız eğer ısıda ciddi oranda indiyse kasanızı gözden geçirmek lazım. Yok değişim 3/4 derece ile sınırlı kalırsa donanımınıza yönelmek zorundasınız. O kısımda da yapacağını pek bir şey maalesef yok.

Arkadaslar Vatan'dan hazir oyuncu bilgisayari aldim. Sizlere 2 tane sorum var PC bu. AMD R5 2600-ASUS TUF-RTX2060-O6G-PRIME B450MK-CRUCIAL 480GB SSD-CRUCIAL 8GB RAM - Vatan Bilgisayar
Kasa da onde 3 arkada 1 guc kaynagi icin fan var. Ekran karti ise 2 fanli hepsi calisiyor islemcininki de ayni sekilde sorunsuz. Fakat PUBG girdigimde Ultra ayarlarda islemci 60 derece ekran karti ise 85-80 arasi oluyor kasa da isinma var ayrica fan sesi rahatsiz ediyor. Oyundan cikinca ekran soguklugu 35-45 civari oluyor.
Bir de oyunu Ultra ayarlara aldigimde takilma sorunu yasiyorum monitor olarak ASUS VG258QR kullaniyoyum G-SYNC acik. Bilgisayara Windows kurduktan sonra birkac program ekleyip oyunu indirdim. PC'de performansi etkileyecek yuklemem gereken bir program var midir, acaba bilgisayarciya goturmek de istemedim musait zamanim yok.
Isınmadan kaynaklı olma ihtimali yüksek,ayrıca Pubgde ram tüketimi fazla diye biliyorum. Ramini yükseltmeyi dene en son.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı