R5 2600 ve RX 5500 XT OC yapma

Eğer AMD Radeon Software yüklüyse oradan daha kolay güncelleme yapabilirsiniz ekran kartınızı.
Windows güncellemelerini dil paketleri hariç hepsini yuklemekte fayda var.
Düzelmezse başka bir şey deneriz.

Radeon Software yüklü oradan nasıl yapacağız güncellemeyi?

Sürücüler veya driverlar gibi bir bölüm olması gerekiyor menüde.
Benim AMD kartım şu anda takılı değil tam hatırlamıyorum.

Başka sorun neden kaynaklı olabilir? Valorant'ta GPU önemli değil diye biliyorum işlemci daha çok işe yaramıyor mu? İşlemcilerimiz aynı ama bu kadar fark çok garip.

Başka sorun neden kaynaklı olabilir? Valorant'ta GPU önemli değil diye biliyorum işlemci daha çok işe yaramıyor mu? İşlemcilerimiz aynı ama bu kadar fark çok garip.
Bilgisayarınız güç seçeneklerinden tasarruf veya dengeli de olabilir.
İşlemciniz turbo Boost kapalı olabilir.
XMP kapalı olabilir ama bu 100fps fark ettirmez.
Ramleriniz kaç GB arkadaşının kaç GB eğer arkadaşınınki 16GB seninki 8GB ise onunda etkisi olabilir
Vb şeyler olabilir

Bilgisayarınız güç seçeneklerinden tasarruf veya dengeli de olabilir.
İşlemciniz Turbo Boost kapalı olabilir.
XMP kapalı olabilir ama bu 100FPS fark ettirmez.
Ramleriniz kaç GB arkadaşının kaç GB eğer arkadaşınınki 16 GB seninki 8 GB ise onunda etkisi olabilir.
Vb şeyler olabilir.

Hayır ikimizinde 16 GB RAM MHz'ler aynı 8x2 - G.Skill Trident Z 3200., XMP açık.

Kasa ve fanlar aynı mı? Farklı ise ısıya ve performansa etki eder.
Overclock konusunda tecrübeniz yok ise, CTR ile test yapın.

BIOS ayarlarını sıfırlayın sonra XMP açıp OOCT ile memory test yapın yaklaşık 10 dakika yeter. Hata almazsanız sonraki adıma geçin, aksi halde XMP profilini de kapatın.
Ryzen Master indirip kurun, CTR programını indirip açın Tune bölümünden Diagnostic testi başlatın bitene kadar bekleyin. Test bitince resimdeki gibi bir sonuç verecektir, önerdiği üç profilden birini BIOS'a girin, CBP ve PBO ayarlarını kapatın öncesinde.
Ekran Görüntüsü (3).png

Geri
Yukarı