R5 2600 ve RX 570 Sistem Yükseltme

musoter

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Vatman
Merhabalar, 3 hafta önce İtopya üzerinden G2 sistem satın aldım. Donanımlar gayet iyi lakin görünüş olarak pek içime sinmedi, bu sebepten sistemi 1 ay içinde eski parçaları satıp üzerine koyacağım. 2000 TL ile yeni bileşenler ekleyip tam anlamı ile ileriye dönük bir hale sokmak istiyorum. Bunlar anakart, kasa, monitör ve PSU olarak geçerli olacak ayrıca tavsiye edebileceğiniz ikinci el olarak satışa sunacağım parçaları hangi fiyat aralarında satmamı önerirsiniz? Son olarak Kasa için NZXT markasını düşünüyorum bu tasarım yapısına ait minimalist kasa önerilerine açığım, anakart olarak da overclock yapma derdim yok, sadece 4 adet RAM slotu olup, sıvı soğutma destekli ve yeni çıkacak olan Ryzen islemci ile tam uyumlu çalışabilmesi kafidir. 750 Watt da PSU almak istiyorum daha üst seviyelerde almam daha mi mantıklı olabilir ve mevcut işlemcim Ryzen 2600 ve Nvidia 1070Ti alma hedefim var buna uygun anakart onerebilmeniz benim icin daha iyi olur. Monitör olarak 2k 24 inç 140 Hz'li monitör gerekli. Tavsiyeleriniz icin şimdiden teşekkür ederim.

Satacak olduğum sistem bileşenlerim:
  • Asus prime b450m-k anakart
  • Thermaltake v200, 600 Watt PSU kasa
  • ASUS VP248H 24" 1ms 75Hz 1920x1080 Monitör

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı