R5 2600 ve RX 570 sistemde görüntü gitmesi ve başarısız restart

• Konuyu başlatan cChef
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 813

cChef

Decapat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bu sorun bende önceden beri var. İnternetten bir çözüm bulamadım. Daha önce yine buraya yazmıştım ama cevap çıkmamıştı. Sorunum şu, PC açılıyor her şey gayet güzel hoş. Bazen ilk açıldığında bazen 2-3 saat sonra ekranda imleç donuyor, her şey donuyor daha doğrusu. Sonra fanlar dönüyor ekrandan görüntü gidiyor restart atacakmış gibi ama atmıyor. Ekran siyahta, fanlar hızlı bir şekilde dönerek öylece kalıyor. Kapatıp açınca düzeliyor ama 1-2 gün sonra yine aynı sorun. 2 gün önce kasayı açtım ekran kartını söktüm RAM'leri söktüm temizledim taktım. DDU ile GPU driverı kaldırıp yenisini kurdum ama yine düzelmedi. Bundan nasıl kurtulurum?
GPU: MSI RX 570 4 GB
CPU: R5 2600
B450 S2H
16 GB (2x8) 3000 MHz RAM
550W 80+Corsair PSU

BIOS sürümün nedir? BIOS'ta optimize defaults sonrası memtest yapıp sonucu gönderin.
Anlattığına göre donanımsal sorun olabilir.
Kusura bakmayın yeni görebildim. BIOS sürümüm F50 yani son sürüm.
Memtest86 programını indirip boot menüsünden açtım ve test hala sürüyor. 3 saat oldu. Bu kadar uzun sürmesi normal mi?
Bunun ardından Windows bellek tanımlama ile bir test yaptım ve o da bir hata bulmadı.
IMG_20200408_175101.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Problem yok görünüyor. Bu aşamada ya anakart yada güç kaynağında sorun olabilir. Farklı bir PSU ile deneme şansın var mı?
Maalesef yok. Şeyden şüphe ediyorum. GPU driverdan. Eskiden son sürüm ne ise onu kullanırdım ve bu hata ile karşılaşırdım. Şimdi 19 ile başlayan bir sürüme geçtim ve şimdilik hata almadım yakalaşık 3 hafta kadar oluyor. Sorun bu olabilir mi?

Pek olmayabilir ama yinede bir hafta daha sistemi test edip sonucu bildirin. AMD için çok defa söyledim AMD son sürücülerde problemli diye ama dediğim gibi test edin bir süre daha.

Yeni konular

Geri
Yukarı