R5 2600 ve RX 5700 XT Sistem için upgrade tavsiyesi

boccereco

Centipat
FPS sorununu çözmem için ve ekran kartımdan verimi daha iyi alabilmem için aşağıdaki bilgisayarımın parçalarından hangisini değiştirmekle başlamalıym sizce? Oynadığım oyunlar 1080P / 2K Online MMORPG

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz
Anakart: MSI B450M GAMING Plus 3466MHz (OC) DDR4
RAM: G.Skill Trident Z Neo 32 GB (2x16) DDR4 3600 MHz
Ekran Kartı: Sapphire RX5700 XT Nitro +
SSD: James Donkey 240 GB SATA 3
Kasa: Thermaltake V200 TG 600W 80+ RGB Mid-Tower |
Monitör: AOC G2778VQ 27" 75 Hz 1MS FreeSync

Anakart PCI 3.0 olması ekran kartı ile örtüşmesi, RAM'lerin MHz değerleri ile anakartın Max MHz kullanamaması, ya da işlemci ile ekran kartı darboğaz sorunu gibi gibi durumlara değinebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart o kadar destekliyor yapacak bir şey yok sistemin gıcır gıcır çok güzel ama SSD pek iyi değil onu değiştir birde monitör en az 144 Hz olsun eğer darboğaz yaşıyorsan hiç sanmam işlemci ekran kartını beslemiyordur ama ben darboğaz olacağını sanmam RAM lere fazla para vermişin 3200 MHz yeterdi monitör ve SSD için ne kadar bütçe ayırdın.

FPS sorununu çözmem için ve ekran kartımdan verimi daha iyi alabilmem için aşağıdaki bilgisayarımın parçalarından hangisini değiştirmekle başlamalıym sizce? Oynadığım oyunlar 1080P / 2K Online MMORPG

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz
Anakart: MSI B450M GAMING Plus 3466MHz (OC) DDR4
RAM: G.Skill Trident Z Neo 32 GB (2x16) DDR4 3600 MHz
Ekran Kartı: Sapphire RX5700 XT Nitro +
SSD: James Donkey 240 GB SATA 3
Kasa: Thermaltake V200 TG 600W 80+ RGB Mid-Tower |
Monitör: AOC G2778VQ 27" 75 Hz 1MS FreeSync

Anakart PCI 3.0 olması ekran kartı ile örtüşmesi, RAM'lerin MHz değerleri ile anakartın Max MHz kullanamaması, ya da işlemci ile ekran kartı darboğaz sorunu gibi gibi durumlara değinebilir misiniz?
Öncelikle anakartının PCIe 3.0 olması bant genişliğini kısıtlamasına rağmen bu ekran kartı için oyun anlamında önemli bir ölçüt değil. Halihazırda yapılan karşılaştırma testlerinde bunu görebilirsin. Örnek.

FPS sorunundan kastın tam olarak nedir bunu daha detaylı bir şekilde açıklar mısın?

Ekran kartından verimi daha iyi alabilmen için de kesinlikle işlemciyi değiştirmen gerekiyor. Diğer parçaların gayet yeterli.

Anakart o kadar destekliyor yapacak bir şey yok sistemin gıcır gıcır çok güzel ama SSD pek iyi değil onu değiştir birde monitör en az 144 Hz olsun eğer darboğaz yaşıyorsan hiç sanmam işlemci ekran kartını beslemiyordur ama ben darboğaz olacağını sanmam RAM lere fazla para vermişin 3200 MHz yeterdi monitör ve SSD için ne kadar bütçe ayırdın.
aslında monitörden ve ssd den yana bi sıkıntı yok, sonraki ssd mi m2 sata almayı planlıyorum oda max 512 gb olur. Monitör en son plan 144 hz için, yine aynı modeli düşünüyorum çünkü gerçekten memnunum. 144 hz keşke alsaydım diyordum ama bakalım.
Öncelikle anakartının PCIe 3.0 olması bant genişliğini kısıtlamasına rağmen bu ekran kartı için oyun anlamında önemli bir ölçüt değil. Halihazırda yapılan karşılaştırma testlerinde bunu görebilirsin. Örnek.

FPS sorunundan kastın tam olarak nedir bunu daha detaylı bir şekilde açıklar mısın?

Ekran kartından verimi daha iyi alabilmen için de kesinlikle işlemciyi değiştirmen gerekiyor. Diğer parçaların gayet yeterli.
Örnek veriyorum çok drop yiyorum oyun içerisinde topluluğun kalabalığın olduğu, özellikle 2k ya geçtiğimde oyunlarda. Oynadığım oyunların öncelikle işlemci istediğinin farkındayım. Zaten genellikle online mmorpg oyunları böyle.. Sanırım tek yanlışım işlemcinin 3. nesil değilde 2. nesil olması

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı