Çözüldü R5 2600 ve RX 580 AC Odyssey FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

matrokor

Hectopat
Assassin's Creed Odyssey oynarken FPS düşüyor. Oyunu ultrada oynuyorum. 1 saat oynadığımda, ortalama FPS 45. Ama 60 dakika oynuyorsam 1 dakikasında FPS 1,3,9 gibi değerlere düşüyor. Bu oyunlamı alakalı, benim sistemimle mi?

Sistemim;
- ASUS Prime B450M-K
- ASUS Dual RX 580 OC Edition
- Ballistix RAM 8 GB 3000 MHz 15 CL (2x)
- Ryzen 5 2600

İşlemci frekansı? O anakartın VRM'leri kötü. Hem kötü hem de soğutma bloğu yok. Oyunun yüklü olduğu HDD'yi de test et.
HDD nasıl test edilir bilmiyorum, bakacağım.
Kusura bakmayın ben x2 yi görmedim özür dilerim.
Sorun yok, İnsanlık hali. Peki sorun RAM'de değilse neyde? bir fikriniz var mı?
@Shimada Sensei Çok anlamadığım için arkadaşımdan biraz destek alarak test ettim. Normalde çalışması gereken gibi çalışıyor. Zaten HDD daha yeni 1 ay olmadı. Sorun başka neyde olabilir? Acaba sistemim ultrayı mı kaldırmıyor.

Son düzenleme:

Sorun yok, İnsanlık hali. Peki sorun RAM'de değilse neyde? bir fikriniz var mı?
@Shimada Sensei Çok anlamadığım için arkadaşımdan biraz destek alarak test ettim. Normalde çalışması gereken gibi çalışıyor. Zaten HDD daha yeni 1 ay olmadı. Sorun başka neyde olabilir? Acaba sistemim ultrayı mı kaldırmıyor.
oyundan kaynaklı olabilir belki sistem gereksinimlerinde sürekli 30 FPS için değerleri gösteriyor

Sorun yok, insanlık hali. Peki sorun RAM'de değilse neyde? Bir fikriniz var mı?
@Shimada Sensei çok anlamadığım için arkadaşımdan biraz destek alarak test ettim. Normalde çalışması gereken gibi çalışıyor. Zaten HDD daha yeni 1 ay olmadı. Sorun başka neyde olabilir? Acaba sistemim Ultra'yı mı kaldırmıyor.

Ekran karti ile alakali bir problem olabilir Driver surumlerinin bazilarinda GPU kullanimi ani duşuyor ve bu sirada drop giriyor MSI Afterburner'dan takip eder misiniz ekran karti kullanimini.

Geri
Yukarı