R5 2600 ve RX 580 sistem için yükseltme tavsiyeleri

ahmtkr

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Benim halihazırda bir sistemim var, 1 yaşını yeni doldurdu.
Sistem özellikleri;
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600,
Ekran kartı: Sapphire RX580 Pulse 8 GB,
Anakart: Gigabyte B450M S2H,
RAM: 8 GB,
Depolama: Adata SU630 240 GB ve Samsung 860 Evo 500 GB,
Kasa+PSU: GameBooster GB-G08B 600W 80+ 4xRGB Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa (PSU kasa içinde geldi, ne olduğuna dair fikrim yok.).

Arkadaşlar benim amacım sistemi makul bir şekilde güncellemek. Sistemi aslında beğeniyorum, her işimi görüyor, istediğim veya yeni her oyunu da açıyor sıkıntı yok. Performansı gayet iyi. Bazı oyunlarda da işlemci ve ekran kartı 85 dereceyi aşmıyor değil. Ama bir güncelleme yapmak istiyorum. Hangi parça tavsiyeniz olursa olsun. Spesifik olarak işlemci olsun veya ekran kartı olsun demiyorum. İstediğiniz parçaya tavsiye verebilirsiniz. Ama lütfen tavsiyeniz için makul bir açıklama yapın. Neden olduğunu anlayayım. Sizden isteğim de maksimum 1000 TL bütçe ile sistemimi güncelleme tavsiyesi vermeniz.

Notlar:
** Asla, ama asla 2. el parça almam, bununla ilgili tavsiye vermeyin.
** Tavsiye edeceğiniz ürünü, sistemdeki ürünü satabileceğimi düşünüp tavsiye edebilirsiniz.
(Sistemdeki parça+1000 TL bütçe=yeni parça gibi.)

Şimdiden her birinize çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM ekleyip kasayı satarsanız mükemmel bir sistem.

RAM 2x8 yapılmalı.
Kasa daha kalitelisi ile değişmeli. (Hava sirkülasyonu, malzeme kalitesi)
PSU kesinlikle değişmeli. (High Power, Zalman, FSP vs.)
Para artması durumunda kule tipi soğutucu alınabilir. (Snowman, Cooler Master vs.)

Arkadaşlar selamlar. Benim halihazırda bir sistemim var, 1 yaşını yeni doldurdu.
Sistem özellikleri;
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600,
Ekran kartı: Sapphire RX580 Pulse 8 GB,
Anakart: Gigabyte B450M S2H,
RAM: 8 GB,
Depolama: Adata SU630 240 GB ve Samsung 860 Evo 500 GB,
Kasa+PSU: GameBooster GB-G08B 600W 80+ 4xRGB Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa (PSU kasa içinde geldi, ne olduğuna dair fikrim yok.).

Arkadaşlar benim amacım sistemi makul bir şekilde güncellemek. Sistemi aslında beğeniyorum, her işimi görüyor, istediğim veya yeni her oyunu da açıyor sıkıntı yok. Performansı gayet iyi. Bazı oyunlarda da işlemci ve ekran kartı 85 dereceyi aşmıyor değil. Ama bir güncelleme yapmak istiyorum. Hangi parça tavsiyeniz olursa olsun. Spesifik olarak işlemci olsun veya ekran kartı olsun demiyorum. İstediğiniz parçaya tavsiye verebilirsiniz. Ama lütfen tavsiyeniz için makul bir açıklama yapın. Neden olduğunu anlayayım. Sizden isteğim de maksimum 1000 TL bütçe ile sistemimi güncelleme tavsiyesi vermeniz.

Notlar:
** Asla, ama asla 2. el parça almam, bununla ilgili tavsiye vermeyin.
** Tavsiye edeceğiniz ürünü, sistemdeki ürünü satabileceğimi düşünüp tavsiye edebilirsiniz.
(Sistemdeki parça+1000 TL bütçe=yeni parça gibi.)

Şimdiden her birinize çok teşekkür ederim.
İlk önce kasayı satın çünkü o kasa çöp. Daha iyi bir kasa alırsınız. Ardından bir adet daha RAM ekleyin.

RAM marka model nedir?
XPG GAMMIX D10 8GB 3000MHz DDR4 CL16 Siyah Ram bunun kırmızısı.
Eğer RAM'iniz 3000MHz ise en sonunda onu da satıp 2x8 3200MHz RAM'de alabilirsiniz.
2 tane olması değil de, 3000MHz ile 3200MHz olması arasında çok büyük bir fark var mı?
RAM ekleyip kasayı satarsanız mükemmel bir sistem.
650W fazla değil mi? 500W kaliteli 80+ yetmez mi? Ya da 550W 80+?

Geri
Yukarı