Çözüldü R5 2600 ve RX 590, BDO FPS sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Asım Aşar

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Anakart: Gigabyte B450M SH2.
RAM: Corsair 2x8 3200 MHz.
Ekran kartı: Sapphire RX 590 8 GB.
SSD: XPG 256 GB.

Merhaba arkadaşlar.
Black Desert Online ile ilgisi FPS frop ve düşük FPS sorunum var. Sistem gereksinimlerime göre en az 75 FPS sabit oynamam gerekiyor onu da geçtim en az 60 FPS sabit olması lazım ama en düşük Ayara'da çeksem en yüksek ayarada çeksem 38-40-45-50 aralığında sürekli olarak drop ve düşük FPS alıyorum.
En düşük ayar: 38-50 arası.
Ultra ayar: 45-55 arası (kaliteyi artırdıkça saçma bir şekilde FPS yükseliyor çözemedim).
Her şeyi yaptığımı düşünüyorum AMD software optimizasyon, regedit, temizlik, sildim tekrar kurdum, dosya kontrolü vs.
Oyunda.
Ekran kartı sıcaklığı: 50-55.
Ekran kartı mem kullanımı: 4 GB ve üstü.
İşlemci kullanımı: %30-40.
İşlemci sıcaklık: 40-45 derece.
Yardımcı olabilecek arakadaşlar varsa çok memnum olurum.

Çözüm
Yalnızca 1 oyun için gereksiz endişe yapıyorsunuz.

Orası öyle tabii ama yayınlara başlıcaktım hayalim suya düştü biraz. Regedit dosyaları ile çok oynadım bilgisayarın genleri ile oynadım yine de temiz bir format atıp denemem lazım :(
Sorun temiz bir formattan sonra çözülmüştür. Her şey normalde döndü. Sanırım bozulan sistem dosyaları ya da oyun dosyaları vardı. Şimdi her şey normal.
Hocam benzer bir sisteme sahibiz. Aynı oyunla bende sorunlar yaşıyorum diyebilirim. Sanırım oyun problemli.

Driver sürümün nedir?
Herşeyim en son sürün herşeyim güncel
Bu oyunda daha yüksek sistemi olup FPS sıkıntısı yaşayan birileri daha vardı. Başka oyunlarda denedin mi sistemi?
Başka oyunda böyle bi sıkıntı yok Rdr2 sorun yok apex cs go vs sorun yok ama bdo'da sorun var.format atsammı diye düşünüyorum
Hocam benzer bir sisteme sahibiz. Aynı oyunla bende sorunlar yaşıyorum diyebilirim. Sanırım oyun problemli.
monster kullanıyorum eski laptop ama drop sorunu yok akıcı oynayabiliyorum fps yüksek olmasada.

Sorun oyunda ise sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok. Boşu boşuna format atmayın. Yükseltebileceğiniz bütün ayarları yükseltip öyle oynayın.

Sorun oyunda ise sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok. Boşu boşuna format atmayın. Yükseltebileceğiniz bütün ayarları yükseltip öyle oynayın.

Köy dışında Ultra 60 FPS alıyorum ama köy içinde çok fazla drop oluyor. Oyundan kaynaklı sorun olduğu düşünmem içimi rahatlatıcak sanırım. Hevesle topladığım yeni PC'den şüphe duymaya başlayacağım yoksa, sırf FPS sorunu RAM'dendir diye gittim 2x8 RAM aldım :(

Yalnızca 1 oyun için gereksiz endişe yapıyorsunuz.

Orası öyle tabii ama yayınlara başlıcaktım hayalim suya düştü biraz. Regedit dosyaları ile çok oynadım bilgisayarın genleri ile oynadım yine de temiz bir format atıp denemem lazım :(
Sorun temiz bir formattan sonra çözülmüştür. Her şey normalde döndü. Sanırım bozulan sistem dosyaları ya da oyun dosyaları vardı. Şimdi her şey normal.

Çözüm
Aynı sisteme aynı soruna sahibim sorunun çözüldü mü?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı