R5 2600 vs R7 2700

Bütçe
1800TL

Berke Ergül

Centipat
Daha fazla  
RAM
Crucial 16gb (2x8gb) Ballistix
Anakart
MSI B450 Pro Max
Günümüzde sıfır işlemci fiyatları malum uçtu. 2. el Ryzen 5 işlemci bakarken Ryzen 5 2600 ve Ryzen 7 2700 işlemcinin aynı fiyatta olduğunu gördüm. İki işlemci arasında kaldım. Bütçemi daha fazla zorlamak istemiyorum. Elimde R9 270 ekran kartı var ama ekran kartımı yükseltebileceğimi düşünerek bir kere işlemci almayı düşünüyorum. Hangisi daha mantıklı kalıyor? Sizin önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günümüzde sıfır işlemci fiyatları malum uçtu. 2. el Ryzen 5 işlemci bakarken Ryzen 5 2600 ve Ryzen 7 2700 işlemcinin aynı fiyatta olduğunu gördüm. İki işlemci arasında kaldım. Bütçemi daha fazla zorlamak istemiyorum. Elimde R9 270 ekran kartı var ama ekran kartımı yükseltebileceğimi düşünerek bir kere işlemci almayı düşünüyorum. Hangisi daha mantıklı kalıyor? Sizin önerilerinize açığım.
Tabii ki de R7 2700 hocam, sorulması bile yanlış :) PSU kaç watt?

2700 aynı fiyata daha iyi olur, R5 3600'e falan baktın mı hiç?

R5 3600 işlemcilere de göz atıyorum ama genelde 2000TL ve üzeriler bütçeyi daha fazla zorlayamıyorum ne yazık ki.

Anladım, amaç oyun mu sadece? R3 3300X bakabilirsin istersen, oyun kanadında daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı