R5 2600 X580 sistem kasa çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor

KADİR1999

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Birkaç ay önce aldığım sistemimle ilgili bir sorunum var. Yardımcı olursanız sevinirim. Bilgisayarı açıyorum ve açılırken monitör sinyali kesiyor ve klavye fare hiçbir işlem yaptırtmıyor. Kasa çalışmaya devam ediyor ve reset attıktan sonra sağlıklı bir biçimde çalışıyor ve bu sorun her zaman olmuyor bazen yapıyor. Nedenini merak ediyorum. Sistem özelliklerim:
İşlemci Ryzen 5 2600.
Ekran kartı ASUS AREZ RX580 8 GB.
Anakart ASUS A320M-K
RAM G.Skill 8*8 16 GB.
PSU Rampage 600W 80+ bronz.
Monitör 60Hz ViewSonic.
Windows güncel sürücü ve driverlar güncel ekran kartı FurMark testlerinde 85 derece sıcaklıkta gayet normal performans veriyor ve hiçbir sıkıntı çıkarmıyor sorunum neden kaynaklı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi yapmadım ondan yapıyor olma ihtimali var mıdır BIOS aldığımdan beri BIOS güncellemesi yapmadım PSU 588 W güç sunuyor.

Dostum tabii ki BIOS Update yapmalısın en basit örnek vereyim sana bende B450 TUF Gaming anakart var R5 2600 ile kullanıyorum. BIOS güncellemesinden önce 13-14 saniyede açılan sistem BIOS sonrası 10 saniyelere kadar düştü. RAM uyumluluğu artıyor sistem kararlılığı artıyor. Sistemle bir bütün olarak daha entegre çalışıyor bu yüzden BIOS Update önemli. Anakartının sitesinden en son ki BIOS'unu indir ve 2-3 gün gözlemle aynı sorun devam edecek mi?

Arkadaşlar açık konuşmam gerekirse şu an sisteme boş yere para harcayacak bütçem yok yakınlarımda da sizin belirttiğiniz deneme yapacağım anakart yok sorunun kaynağını kesin olarak bulduğumuz takdirde anakart değiştiricem o yüzden anakart da olduğunu anlayabilcrmiz başka bir yol varmı acaba

Arkadaşlar açık konuşmam gerekirse şu an sisteme boş yere para harcayacak bütçem yok yakınlarımda da sizin belirttiğiniz deneme yapacağım anakart yok sorunun kaynağını kesin olarak bulduğumuz takdirde anakart değiştireceğim o yüzden anakart da olduğunu anlayabilcrmiz başka bir yol var mı acaba?

Başka bir yolu yok bence. Az önce de dediğim gibi bir de BIOS Update ile dene şansını son BIOS'a Update yap anakartını ve gözlemle bakalım. Eğer BIOS Update ile çözülürse zaten bir sorun kalmaz ortada. Ama anakart kaynaklı ise başka bir anakart da denemeniz gerekir.

Tamam teşekkür ederim bios güncelleme yaptım bir kaç gün gözlem yapıcam olmassa dediniz gibi bir çaresine bakıp sonucu yazarım ilginiz ve bilginiz için teşekkürler arkadaşlar konu hakkında yazabilirsiniz bir kaç gün daha takipde kalıcam

Tamam teşekkür ederim BIOS güncelleme yaptım birkaç gün gözlem yapacağım olmazsa dediniz gibi bir çaresine bakıp sonucu yazarım ilginiz ve bilginiz için teşekkürler arkadaşlar konu hakkında yazabilirsiniz birkaç gün daha takipde kalacağım.

Rica ederim ne demek. Gözlem sonuçlarını kesinlikle bildir. İnşallah BIOS güncellemesi ile sorunun çözülür.

İnşAllah Çözülür Bende Çok İstiyprum Kafam Rahat bir şekilde bilgisayarı kullanmayı sıkıntı yaratan bir problem olmasada can sıkıyor
Arkadaşlar sorunum bios güncellemesinden Sonrada Düzelmedi Hala Aralıklarla Aynı Problemle Karşılaşıyorum

Son düzenleme:
İnşallah çözülür bende çok istiyprum kafam rahat bir şekilde bilgisayarı kullanmayı sıkıntı yaratan bir problem olmasa da can sıkıyor.
Arkadaşlar sorunum BIOS güncellemesinden sonrada düzelmedi hala aralıklarla aynı problemle karşılaşıyorum.

Tekrardan geçmiş olsun. Geriye sadece aynı sistemi farklı bir anakartla çalıştırmakta kalıyor. Bir de format denedin mi hiç?

Format attım ramleri değiştirdim arkadaşla bir kaç gün daha gözlem yapıcam yine düzelmezse sistem parçalarını tek tek deniycez böyle
Konu Hakkında Bilgisi Olan arkadaşlar Varsa Paylaşırlarsa Sevinirim

Yeni konular

Geri
Yukarı