R5 2600'den 3600'e geçmek

• Konuyu başlatan Hks
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 1B

Hks

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Donanım konusunda pek bilgim olmadığı için buraya yazma kararı aldım. Akşamları işten geldikten sonra CS:GO public serverda oynuyorum malum server kalabalık olduğundan FPS kaybı yaşıyorum ve monitörün desteklediği Hz'yi alamıyorum. Şu an kullandığım sistem [Ekran Kartı: rx 570 4 g itx İşlemci : Amd ryzen 5 2600 Psu 500 +80 Anakart : Gigabyte b450m s2h] İşlemcimi değiştirmek istiyorum fakat coin madenciliği yüzünden ekran kartı alamıyorum. İşlemcimi AMD Ryzen 3600 ile değiştirmek istiyorum. Diğer parçalar ile darboğaz olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Her halükarda işe yarar bu değişim, R5 2600'den daha iyi bir işlemci CS GO da iş görür, oyunu oynamadım işlemci kullanımı nasıl bilmiyorum ama genelde bu forumda işlemci bazlı bir oyun olarak lanse ediliyor, eğer öyle ise bir fark görürsünüz.

Öncelikle selamlar. Donanım konusunda pek bilgim olmadığı için buraya yazma kararı aldım. Akşamları işten geldikten sonra CS:GO public serverda oynuyorum malum server kalabalık olduğundan FPS kaybı yaşıyorum ve monitörün desteklediği Hz'yi alamıyorum. Şu an kullandığım sistem [Ekran Kartı: rx 570 4 g itx İşlemci : Amd ryzen 5 2600 Psu 500 +80 Anakart : Gigabyte b450m s2h] işlemcimi değiştirmek istiyorum fakat coin madenciliği yüzünden ekran kartı alamıyorum. İşlemcimi AMD Ryzen 3600 ile değiştirmek istiyorum. Diğer parçalar ile darboğaz olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

5600X e geçmek daha mantıklı.

Olabilir fakat gerekli mi? Çünkü arada çok ciddi bir performans artışı olacağını sanmıyorum. Belki bu düşüşleri CPU küçük ayarlar ile çözebilirsiniz. (R5 3600 kullanıcısıyım)

2600 ile CS'de monitör altına inecek kadar drop almanız çok mantıksız. Sistemin tamamını liste halinde tam modelleriyle yazabilir misiniz? Bir de oyun nereye kurulu?
Cevabınız için teşekkürler. Sistemim 15 vs 15 bir serverda ortalama 120 fps aralığında değişmekte 240 hz montör alacağım için işlemcimi değişmek istedim. Geçen sene bilgisayarı bilinçsizce alınca parçalarını değiştirmek gereğinde kaldım. Bilgisayarda sadece 1 adet ssd mevcut

Elbet fark edecektir ama çok değil. Bütçeniz varsa 5600X alabilirsiniz o zaman ciddi fark olacaktır. Sadece CS GO oynadığınız soğutucu almanıza gerek kalmaz.

Geri
Yukarı