R5 2600'den R5 5500 veya R5 5600'e geçmek mantıklı mı?

İşte olay budur.💯 2600 neredeyse 1600 gibi bir işlemci yani 1600'den 5500'e geçeceğim ciddi anlamda çağ atlamış olacağım zaten. 2600'den 5500'e çıkmak çok sorun değil ama 5600'e çıkmak çok maliyetli.

Zaten sizin amacınız boş boş konu açarak bizleri oyalamakmış tebrik ederim. Baştan beri AMD Ryzen 5500 almak istediğiniz belli. Bir de biz bilgili insanlara işlemcilerin özelliklerini anlatmanız tuhaf. Madem özelliklerini biliyorsunuz bu durumda AMD Ryzen 5600'ın AMD Ryzen 5500'dan daha iyi olduğunu da bilmeniz lazımdı.

Zaten sizin amacınız boş boş konu açarak bizleri oyalamakmış tebrik ederim. Baştan beri AMD Ryzen 5500 almak istediğiniz belli. Bir de biz bilgili insanlara işlemcilerin özelliklerini anlatmanız tuhaf. Madem özelliklerini biliyorsunuz bu durumda AMD Ryzen 5600'ın AMD Ryzen 5500'dan daha iyi olduğunu da bilmeniz lazımdı.
Kardeşim madem çok biliyorsun konu niye açıyorsun? Biz sana iyi olanı söylüyoruz.
Bunlara yardım edende kabahat. Bırakın istediklerini alsınlar. Biz dedik 5600 al diye. İleride ekran kartı yükselttikten sonra darboğaz yaşayınca konu açar hocalarım. Kendisi çok iyi biliyor ya bırakın istediğini alsın.
Olay para olması değil ki fiyat performansı yakalamak. @Oreki hocam da gayet mantıklı bir upgrade yapmış. Tüm mevzu bas parayı al en iyisini değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Recep Baltaş hocam 1800x gibi bir işlemciden geçmesine rağmen (benim işlemciden çok daha güçlü) performans farkı ortada.
Fiyat performans olan 5600.

Olay para olması değil ki fiyat performansı yakalamak. @Oreki hocam da gayet mantıklı bir upgrade yapmış. Tüm mevzu bas parayı al en iyisini değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Recep Baltaş hocam 1800x gibi bir işlemciden geçmesine rağmen (benim işlemciden çok daha güçlü) performans farkı ortada.
Ryzen 2600 zaten oc ile 3600 gücünde, o da 5500 gücünde. Boşu boşuna upgrade yaparsın 5500'e geçersen.

Ryzen 5 2600 tek çekirdek performans patates bir işlemci Ryzen 5 5600 gibi bir işlemciye geçmenizi şiddetle tavsiye ederim, bende zamanında Ryzen 5 2600 kullandım ve daha sonra Ryzen 5 5600 geçince aradaki performans farkını iliklerime kadar hissettim.

Ryzen 5 2600 tek çekirdek performans patates bir işlemci Ryzen 5 5600 gibi bir işlemciye geçmenizi şiddetle tavsiye ederim, bende zamanında Ryzen 5 2600 kullandım ve daha sonra Ryzen 5 5600 geçince aradaki performans farkını iliklerime kadar hissettim.
Çok biliyor arkadaşımız. Anlattık anlamadı. 5500 daha iyiymiş. Daha F/P'ymiş.

5600 varken 5500 gibi bir Tofaş'a para verilmez.

Maalesef ki konuyu açan arkadaş açmadan da önce AMD Ryzen 5500 alma niyetindeymiş belli oluyor. AMD Ryzen 5600 daha iyi diyoruz almam sırf 10 FPS ve PCI 4.0 vs. için değmez diyor illa AMD Ryzen 5500 diye tutturmuş. İleri de ekran kartı değişince darboğaz var diye konu açacak bu seferde. Buyurun kanıt.

Yıllarca kullandım gömdürmem, bikere tek çekirdek değil benim yiğidim.

Yeni konular

Geri
Yukarı