R5 2600X 1650 Super sistemi güncelleme vakti gelmiş midir?

GTX 1080

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhabalar, 3 yıldır aynı PC'yi aktif olarak kullanıyorum ilk toplama PC'imdir kendisi çok fazla anılarımız oldu. Asus Phoenix GTX 1650 Super, AMD Ryzen 5 2600X, Corsair Vengeance LPX 3000 MHz (2×8) 16 GB Ram, Asus Prime B450M-k anakart ve Teamgroup GX1 480 GB SSD bulunuyor sistemimde. 3 yıldır bu sistemi kullanıyorum artık eski performansını vermemeye başladı. Bu sistem ile daha ne kadar devam etmeliyim? Değiştirmeli miyim? Komple değil de içindeki parçaları değiştirmek de bir seçenek ne önerirsiniz?

Sistemin ilerleyen zamanlarda yetersiz geleceğini düşünsem de sistem, hâlen hatrı sayılır bir performans alabileceğiniz bir sistem. Tavsiyem yukarıdaki arkadaşın da değindiği gibi ikinci el bir RTX 2060 ya da 2070 tercih etmeniz yönünde.

Ayrıyetten 2600x ve 3060 kombolarını yapan birilerine danışırsanız belki 3060 bile tercih edebilirsiniz. Eğer darboğaz çok yüksek olmazsa, ki bir miktar darboğaz kaçınılmaz gibi, sisteminizi böylelikle 3-4 sene daha kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Referans olarak bakabileceğiniz bir video. Ne kadar gerçeği yansıtıyor, tartışılır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı