Çözüldü R5 2600X 2 çekirdek gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Doğan Gedik

Femtopat
Daha fazla  
Normalde 6 çekirdek 12 sanal çekirdek olması gerekiyor. Aksine 2 çekirdek 4 sana çekirdek gözüküyor acaba nedeni nedir?
Bundan önce R3 1300X kullanıyordum işlemciyi yeni değiştirdim format atmadım nedeni bu olacağını sanmıyorum.

Çözüm
Anladım hocam. Bir de BIOS'u resetleyip deneyin. Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.
Anladım hocam. Bir de BIOS'u resetleyip deneyin. Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Çözüm

Hocam sana detayı analatmak istiyorum açıklamada yazdığım gibi işlemciyi yeni değiştirdim bundan önce R3 1300X kullanıyordum sadece BIOS güncellemesi yaptım eski işlemci ile sonra bu işlemciyi taktım bundan kaynaklı olma ihtimali nedir sonuçta sistem 1300X adına kuruldu 2600X ilk takdiğimda sistem değişik tepkiler verdi.

Tamamdır hocam. BIOS güncellemesi doğru olmuş. Donanım değişikliği öncesi tavsiye edilir. Bir de dediğim gibi deneyin.

Geri
Yukarı