R5 2600x 2070 sistemde Discord açıkken oyunlarda FPS düşmesi

TuQRuL

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
500 GB JD SSD
Ekran kartı
ZOTAC RTX 2070 Mini Gaming
Anakart
B450M S2H
İşlemci
R5 2600x
Discord'da arkadaşlarımla konuşurken oyun oynamak istiyorum fakat oyunlarda drop yaratıyor ve FPS düşürüyor sebebi nedir? 1 haftadır böyle.
(Donanım ivmesini denedim işe yaramadı. Oyun içi arayüz kapalıykende ara sıra oluyor)

Discord'da arkadaşlarımla konuşurken oyun oynamak istiyorum fakat oyunlarda drop yaratıyor ve FPS düşürüyor sebebi nedir? 1 haftadır böyle.
(Donanım ivmesini denedim işe yaramadı. Oyun içi arayüz kapalıykende ara sıra oluyor)

Hocam Görev Yöneticisi'nden önemini düşürmek gibi bir şey vardı. Görev yöneticisinde programlar menüsü değil diğerlerinden birinde, ayrıntılar olabilir, sağ tıkayıp Discord önem seviyesini düşür. Bir de Discord'da yüksek İnternet kullanımı için bir ayar daha var. Modeminle bağlantıda Discord'a öncelik vermesini söylüyor. Onu da kapat.

Hocam Görev Yöneticisi'nden önemini düşürmek gibi bir şey vardı. Görev yöneticisinde programlar menüsü değil diğerlerinden birinde, ayrıntılar olabilir, sağ tıkayıp Discord önem seviyesini düşür. Bir de Discord'da yüksek İnternet kullanımı için bir ayar daha var. Modeminle bağlantıda Discord'a öncelik vermesini söylüyor. Onu da kapat.
Önceliği düşüğe aldım fakat işe yaramadı.

Bildiğim kadarıyla yuklenmiyor sadece Android telefonlara yükleniyor diyebiliyorum yanlışım varsa düzeltin.

Hocam vallahi başka seçeneğim kalmadı. Uygulama içinden modem birincil önceliği ve donanım ivmesi kapattıysanız olmuş olması lazım diye biliyorum. Windows'tan öncelik düşürmek başka bir çözümdü o da olmadı diyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı