R5 2600X ASRock B450M PRO4 uyumu

ozanimamzade

Hectopat
Herkese selam arkadaşlar. Gigabyte B450M anakartımı ASRock B450M PRO4 ile değişiyorum. Sistem özelliklerim şuydu.

AMD Ryzen 5 2600X.
Gigabyte B450M S2H.
Apacer panther 16 GB (8+8) DDR4 3000MHz.
CL16 Zotac Gaming GTX 1660 Super twin fan 6 GB GDDR6.
Apacer 480 GB panther AS340 550MB/500MB.
FSP Raider RA550 550W 80+ Silver

Anakartı aldığım anda herhangi bir BIOS güncelleme yapmadan işlemcim ile bilgisayarı çalıştırabilir miyim? Zira bir arkadaşım R5 3600 ile anakartını başka işlemci ile BIOS Update yapmadan çalıştıramadı Update yapması için benim işlemcimi takmıştık. Aynısı benim de başıma gelir mi yoksa taktığım gibi kullanabilir miyim?

Senin işlemcin zaten 2. nesil ve B450 2. nesil için olan bir anakart buna göre BIOS güncelleme gerekmez ancak işlemciyi 3. nesil bir işlemciye yükseltirken önce anakart BIOS güncellemesi yapman gerekecek.

BIOS Update ile %100 çalışır. BIOS Update olmadan hiç çalışmaz.

BIOS Update yapmadığı varsayımı ile söylemek istemiştim.
Ayrıca şu an üretim bandında olan B450 anakartlar 3000 destekli BIOS güncellemesi almış şekilde geliyor. Yakın zamanda hem kendim hem arkadaşlarım için topladığım sistemlerde de B450 Anakarta ve 3.Nesil işlemci kullandım. Tabi aldığı anakartın uzun süredir stokta bekliyor olabilme ihtimali dediğiniz gibi BIOS Update gerektirir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı