R5 2600X için X470 anakart BIOS Güncellemesi

İlk defa taktığınızda dahi gerektirmez. Fakat ilk sürümden bu yana yeni sürümler iyileştirme getirir. Aldığında sıkıntısız kullanabilirsin fakat güncelleme yapmanı öneririm.

Ryzen 2000 series için x470 kartlarda BIOS güncellemesi gerekmez, taktığınız anda çalışır işlemci fakat tabiki kurulumu yaptıktan sonra yeni BIOS update varsa yapınız.

Arkadaşlar bende R5 2600X var temiz kurulum yaptım iki gün önce Chipset yüklemedim. Bios update gelmiş yeni anakarta.

Anakartım GA-AX370-Gaming 3(rev. 1.x) , Revimin 1.1 bu olduğunu düşünüyorum. Yanlız diyor ki Bios update için F25 sürümü , Note: Update AMD Chipset Driver 18.10.20.02 or latest version before update this BIOS.

Ben şuan hiç bir chipset yüklemedim bilgisayara. Bunu Amd Supporttan mı yükleyeyim? Anakartın kendi sitesinde mi ?

Anakart sitesi : [18.50.16.01] (Note) Win10 ver.1809 supported. 05/03/2019

Amd Support : 18.10.1810 Revision Number (Bunu son yüklediğimde ethernetim gitti kablo değişince düzeldi.) "Ethernet geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil." hata adı buydu. Ethernet kablosu değişince hata düzeldi. 10/26/2018

Hangi siteden yükleyeyim chipsetimi bios update yapmak için? Windows 10 1809 kullanıyorum şuan. Şuan ki bios sürümüm ise F23 , Chipsetimi bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı