Çözüldü R5 2600X neden 3 Core ve 5 Thread olarak gözüküyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

serhatzorlu45

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. Bilirsiniz ki, AMD Ryzen 5 2600X 6 Core, 12 thread bir işlemci.
Fakat Cinebench programında 3 Core, 5 thread olarak gözüküyor. Neden böyle?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    4 KB · Görüntüleme: 42
Çözüm
Arama yerine "MSConfig" yazın, "önyükleme" bölümüne gelin. "Gelişmiş seçenekler" gibisinden bir yer olacak. Ona basın ve sol üstte tik varsa kaldırın. Sonrasında tamam deyip yeniden başlatın.
Arama yerine "MSConfig" yazın, "önyükleme" bölümüne gelin. "Gelişmiş seçenekler" gibisinden bir yer olacak. Ona basın ve sol üstte tik varsa kaldırın. Sonrasında tamam deyip yeniden başlatın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Size cidden minnettarım. Çok sağ olun.

Bir şey sormayı unuttum. İşlemci 3 Core 5 thread iken ben işlemciyi stress testine de soktum. Bir zarar olmuş mudur acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı