R5 2600X overclock nasıl yapılır?

wintry

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam, maalesef hala stok fan kullanıyorum. CPB-XMP açtıktan bir süre sonra reboot ekranı yiyorum. Sanırım ısındığı için işlemciye manuel voltaj değerleri girmem gerekiyor fakat stok fan. Ayrıca bu anakart modelinde işlemci voltajını direkt olarak ayarlama veya "OC ayarları" BIOS ekranında yok. Şu konuya göz attım. R5 2600 Overclock yapma. Anladığım kadarıyla bu anakart için dynamic Vcore üzerinden voltaj veriyoruz. Bu duruma uygulanabilecek bir tavsiyeniz var mı?

Selam, maalesef hala stok fan kullanıyorum. CPB-XMP açtıktan bir süre sonra reboot ekranı yiyorum. Sanırım ısındığı için işlemciye manuel voltaj değerleri girmem gerekiyor fakat stok fan. Ayrıca bu anakart modelinde işlemci voltajını direkt olarak ayarlama veya "OC ayarları" BIOS ekranında yok. Şu konuya göz attım. R5 2600 Overclock yapma. Anladığım kadarıyla bu anakart için dynamic Vcore üzerinden voltaj veriyoruz. Bu duruma uygulanabilecek bir tavsiyeniz var mı?
bu anakart özelinde cevap arayanlar için videoda gösteriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4ghz için 1.35 verdim çok ısındığını düşündüğüm için vazgeçtim.

Son düzenleme:
2600X işlemciye genelde OC yapmaktansa PBO+offset voltage yapılıyor.
Bunu yapmak için BIOS'tan CPB ve PBO ayarlarını aç ardından CPU voltage kısmından offset olarak ayarlayıp Negative(-) değer olacak şekilde -0.0625 yap bu şekilde daha az ısınıp daha yüksek hızlara ulaşabilir. Bu voltaj değerini Prime95-Cinebench gibi bir uygulama ile deneyip eğer stabilse -0.0750 yapıp tekrar test et, mavi ekran yiyene kadar bunu uygula ve en son stabil olan voltaj değerini kullan.

Geri
Yukarı