R5 2600X RTX2070 bilgisayarin performansi çok düştü

İşletim sistemi
Windows 10

eczoticc

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayar eski degil 8-9 aylık falan herhalde. Sistem özelliklerini en aşağıya ekleyeceğim. İlk zamanlarında CS:GO'da 300 FPS falan alırken şimdi ayni harita ve konumda 150 vs. alıyorum ve sabit değil bayağı droplu oluyor. Kaspersky ile bayağı tarattım virüs yok zaten güvenilir olmayan bir şey indirmedim. Windows 10'un kendi sıfırlama şeyinden tüm dosyaları silerek de sıfırladım bir defa. Ayarlarımı falan yükselmedim. 3DMark testleri de benim ekran kartı ve işlemciyle yapılan diğer testlerin ortalamasından düşük cıktı. Kısacası performans olması gerekenden düşük. MSI Afterburner ile parçaları izleyerek oynadım CS:GO ve darboğaz yaptığını fark ettim ancak ilk başta yapmıyor muydu neden sonradan düştü performans? 1080p de değil bayağı düşük çözünürlükte oynuyorum bu arada bence bu işlemci karta darboğaz da yapmamalı. Aynı zamanda belli bir sebepten SSD testi yapmıştım ve SSD testinde yazma veya okuma hangisi hatirlamiyorum ama olmasi gerekenden bayağı dusuk çıkmıştı. Bununla alakasi olabilir mi? Ayrıca Hellblade'yi Full grafik oynamaya çalışınca darboğaz olmamasına rağmen bayağı kasti ve ekran kartı kullanımım bayağı yüksek oldu. YouTube'da testlere baktığımda aynı sistemde kullanım daha az oluyordu ve FPS bayağı daha yuksek oluyordu. Normalde islemci veya SSD de sıkıntı olsa bir şey olmaz değiştirebilirim ama ekran kartından bu Hellblade yuzunden suphelendim ve korkuttu. Eğer donanımsal sıkıntı varsa hangi parca sıkıntılı ya da bunu nasıl anlarım belirtirseniz sevinirim. (sıcaklık değerleri normal bu arada)
Özellikler:
  • GPU: Gigabyte RTX2070 Windforce(OC değil)
  • CPU: Ryzen 5 2600X.
  • RAM: 8x2 (model belirtme gereği duymadım ama onla alakalı olabilirse isteyene yazarim)
  • SSD: Samsugun iyi bir modeliydi 1TB tam modeli unuttum şu an bakamıyorum ama isteyene bakıp yazarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun yenileyin fanlarını temizleyin komple. Sonuçları tekrar paylaşın.
Fanları temizleyin derken tozlardan falan bahsediyorsanız kasayı genel olarak kompresörle temizledim zaten. Termal macun sıkıntı yaratacağını sanmıyorum çünkü dediğim gibi sıcaklık değerleri normal. Zaten işlemciyi değiştireceğim için yenilemem gerecek de benim esas amacım herhangi bir parçada sıkıntı var mı onu öğrenmek ki bence olması lazım bu durumda. Dediğim gibi sıcaklık değerleri gayet normal onu da araştırmıştım. Saatlerce oynadıktan sonra bile fazla ısınmış olmuyor.

Geri
Yukarı