R5 2600X sistem CS:GO düşük FPS

SmauG52

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar CS:GO FPS sorunu var RX 5700 % 80'e kadar çıkıyor Ryzen 5 2600X 20% falan kullanıyor 16 GB RAM 3000 MHz.
Arkadaşlar sizce 170 180 140 130'a kadar düştügü oluyor. En yükseke 245 falan oluyor ama boş alanlarda.
OC Genie4'ü açtım şimdi öle deneyeceğim sizce zararı var mı hem de işlemci neden o kadar az kullanıyor.
OC Genie4'ü açınca 1, 440 dan1, 330'a düşüyor sorun neden acaba?

Hocam napıcaz var mı bildiginiz bir şey.
OC Genie4 kapattım RAM aşırtmasınıda kapattım LoL'e girdim oyundayken
PC dıııt etti ekran gitti, kapandı büyük ihtimal LoL oynarken bunu daha önce de yaşadım Power'den dediler Power'i değiştim ama demek ki alakası yokmus sizce sorun neden sistem
RX 5700 işlemci Ryzen 5 2600X 3000MHz panter RAM Power 600W +80Plus MSI Pro VDH Max.

Benim sistemimde de Ryzen 5 2600X var.

Saçma sapan bir çözümdü ama ben fps_max 300 girdiğimde 200 FPS alıyordum, fps_max 400 veya 500 girdiğimde 300'lere kadar çıkıyordu FPS değerlerim.

fps_max 0, fps_max 400 veya 500 vb. bir sayı deneyin. Hatta hepsini deneyin. Çözüleceğini sanmıyorum ama aklınızda olsun, denemeye değer.

Deneceğim ama hem kapanma sorunu var hem de ekran kartım LoL'de 15 20'de dolanıyordu şimdi 30'a cıkıyor 15 20'de aldıgım FPS'ı alıyorum sacmalıga bak.

Hocam sizin sorun ekran kartıyla ilgili gibi. Yani işlemci kullanımı da düşük ama bilgisayar kapanıyor falan diyorsunuz. Oyunla ilgili değil ama bu kapanma/mavi ekran sorunu yaşayan 2 arkadaşım problemi şu şekilde çözdü: Chrome ayarlarında "kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan" ayarı var, onu kapattılar ve çözüldü, genelde Chrome'da YouTube izlerken oluyormuş. Chrome bazen kapanmayabiliyor, arka planda çalışırsa ve bu ayar açık olursa kapanmaya sebep olabiliyor. Ama bu sorunu yaşayan arkadaşlarım RX 5700 XT kullanıyordu, sizinkiyle aynı değil ama benzer tabi.

Donanım hızlandırma olayı bir yana, ekran kartınızın vBIOS sürümüyle veya saat hızıyla, hafıza ve frekans ayarlarıyla ilgili bir problem olabilir çünkü forumda AMD ekran kartlarıyla ilgili problemler genelde şöyle çözülüyor;

• Kartın farklı bir vBIOS sürümünü indirince ve kurunca çözülüyor,
  • Kart otomatik olarak gereğinden fazla OC oluyor (frekans, saat hızı artması vb.), kartı biraz undervolt/underclock edince düzeliyor,
  • Veya sürücü problemi oluyor, sürücüyü güncelleyince yani değiştirince düzeliyor. Bazı AMD sürücüleri bazı kartlarda ciddi problemler yaratabiliyor, her sürücü aynı olmuyor.

Ayrıca RAM'i XMP profilinden tekrar OC yapın derim onun pek bir zararı olmaz, yararı olur bildiğiniz üzere. 2933'e tekrar alabilirsiniz. FPS önemli ölçüde artar, RAM overclock'tan dolayı bilgisayarın kapanacağını sanmıyorum. RAM arızalı değilse tabi.

BIOS yeni sürüm yenisindede yaptı eskisindede yapmıştı
Kart ani cıkıslardan olabilir undervolt underclock nasıl ediliyor bilmiyorum
Sürücü eskisindede yenisindede yaptı canımı sıktı ya ayriyeten FPS'de kullanım artmasına ragmen degismedi pff.

Geri
Yukarı