R5 2600X sistem güç dümesine ilk basılışta açılmıyor

The Appropriate

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar. Garip bir şekilde dünden beri bu sorunla karşılaşıyorum. Her zaman olmuyor ama olduğu zaman güç düğmesine ilk bastığımda açılmıyor, ikinci basışımda açılıyor. Sabah az çok araştırdım, F_panel kablolarını kabul ettim bir temassızlık yok. Akabinde statik elektriklenme cevabını görünce elektriği boşaltabilmek için şalteri kapatıp 10 saniye boyunca güç düğmesine basılı tuttum ve son olarak BIOS ayarlarını sıfırlayıp tekrar denedim. Fakat işe yaradı denilemez. Sistem bileşenlerimde herhangi bir sorun yok. Sizce sorun neden kaynaklı olabilir? Duruma göre devam ederse kasayı garantiye yollayacağım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Sistem bileşenlerim:
  • AMD Ryzen 5 2600X
  • Gigabyte B450 S2H V2
  • Apacer Panther 3000 MHz 8 GB
  • XFX RX 570 RS 4 GB
  • PNY CS900 240 GB
  • WD Green 240 GB
  • Corsair Carbide SPEC-05
  • Corsair VS 550W 80+

Hocam bu zamana kadar hiç yapmadı böyle bir şey. Hayır baskı vs. yok nasıl olabilir anlam veremiyorum.
Güç butonu (kasanın önünde olan) çok kullanıldıktan sonra temassızlık yapmaya başlayabiliyor. Normal bu. Bazen sert basmanız falan da gerekebiliyor. Sert basarak denediğinizde tek seferde açılıyor mu bir de anakarttan kısa devre yaparak açtığınızda tek seferde açılıyor mu?

Güç butonu (kasanın önünde olan) çok kullanıldıktan sonra temassızlık yapmaya başlayabiliyor. Normal bu. Bazen sert basmanız falan da gerekebiliyor. Sert basarak denediğinizde tek seferde açılıyor mu bir de anakarttan kısa devre yaparak açtığınızda tek seferde açılıyor mu?
Çok baskı uygulamadan 1 saniye tutmadan açılıyor fakat hemen basıp parmağı çektikten sonra açılmıyor bazen.

Geri
Yukarı