R5 2600X sistem kendi kendine kapanıyor

NAVEAX

Hectopat
Yer
Çanakkale
AMD Ryzen 5 2600X, ASUS Dragon B450M, Adata xpc Gammix 30D 8 GB 3200MHz 2X, ASUS ROG STRIX RX570 8 GB, FSP 550W PSU 10 yılık galiba, Kioxia 240 GB 2.5 inc SSD, 1TB WD blue.
Sistemim bu. Windows 11 kullanıyorum Discord Brave ve Steam Epic Games açık oluyor ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyor neden?

Ödev yapıyorum şu an geç cevap verirsem özür dilerim.

O zaman PSU kaynaklı değil muhtemelen ısılarla alakalı bir arıza var ekran kartı veya işlemci.
işlemci bazen 110 dereceye çıkıyor yani tahmini 15 kez felan çıktı kapandı temp error verdi ama şu sıralar da ısınmıyor vs olmuyor rocket league felan oynuyorum 2k da felan 300 fps felan zorlanmıyorda işlemci %50 kulanılıyor ekrankartı %100 felan ısısı 70 geçmiyo ekran kartının

İşlemci bazen 110 dereceye çıkıyor yani tahmini 15 kez falan çıktı kapandı temp error verdi ama şu sıralar da ısınmıyor vs olmuyor Rocket League falan oynuyorum 2K da falan 300 FPS falan zorlanmıyorda işlemci %50 kulanılıyor ekran kartı %100 falan ısısı 70 geçmiyor ekran kartının.

İşlemci o 15 kerede zarar gördüğü için böyle yapıyor olabilir.

İşleci oyunlarda 80 derece falan görüyor.

İşlemci o 15 kerede zarar gördüğü için böyle yapıyor olabilir.

Ama Ark'ta olmuyor böyle bir sorun yani mantıkken zorlandığında oluyor.
Ama anakartımdada sorun olabilir biraz garip bir bilgisayarım var sorun beli olsa bile o parçadan olmuyor mesela bir ara SSD sorun yapıyor sanıyordum PSU çıktı birçok kişi SSD vs HDD sorunlu dedi sonra RAM sorunlu çıktı RAM'i idaeye vs gönderdim öyel öyle ayakta duruyor PC zaten yeni PC topmluyorum şu anda PC 6 7 yılık.

Ama anakartımdada sorun olabilir biraz garip bir bilgisayarım var sorun beli olsa bile o parçadan olmuyor mesela bir ara SSD sorun yapıyor sanıyordum PSU çıktı birçok kişi SSD vs HDD sorunlu dedi sonra RAM sorunlu çıktı RAM'i idaeye vs gönderdim öyel öyle ayakta duruyor PC zaten yeni PC topmluyorum şu anda PC 6 7 yılık.

Tamam 110 derece gördüğü zamanlarda kalıcı hasar almış olabileceğinden bahsediyorum zaten.

SSD ve HDD sağlıkları ne durumda.

SSD ve HDD sağlıkları ne durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı