R5 2600X sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

bahdrozturk

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar, iyi forumlar öncelikle.

1 sene önce bu zamanlarda sistem topladım. Sıkıntısız olan sistemde parça değiştirdim, model yükselttim ve başıma iş açtım.

Şu anda elimde olan sistem:
Anakart: ASUS Prime B550-PLUS
İşlemci: Ryzen5 2600X.
RAM: G.Skill tridentz 3600MHz.
Ekran kartı: TUF EVO 5600XT.
SSD: Patriot Viper 500GB.

Ekran kartını ve Anakart'ı aynı zamanlarda aldım ve çok fazla mavi ekran yedim en başlarda.
Ekran kartı Driver'ını Windows 10-Radeon Software Adrenalin-2020-Edition-20.9.1 yapınca ve B550'ye de o sıralarda BIOS Update geldi. O da American Megatrends ınc. 1804, 1.02.2021 sürümüdür? Beta sürüm değildir. ASUS'un sitesinden indirip kurdum. Sistem bayağı düzeldi. Mavi ekran hiç vermedi. Takır takır çalışıyordu. Fakat birkaç gün önce taşındım ve kasadan ekran kartını söktüm sadece ve o şekilde kargoya vererek bir şehirden diğerine taşındım. Şimdi sistemi kurdum yani ekran kartı sökülüp takıldı ve sadece ama sadece oyun oynarken mavi ekran alıyorum ya da crash yiyorum. PUBG oynuyorum ve genelde crash düzeyinde kalıyor. Ama bazen de mavi ekran yiyorum. Driver_irql_not_less_or_equal hatası yedim sadece sanırım. 3 kere mavi ekran hatası aldım. Üçünün de Minidump'ını aşağı ekliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu arada sfc /scannow'da hata çıkmadı. Restorehealth'de yaptım DISM'den... Windows Update tamamen güncel.

Umarım doğru paylaşabilmişimdir dosyaları :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Başına bela almadın, sadece USB portlarına ait sürücü mavi ekranlara sebep olmuş. Onu güncelleyeceğiz.
Başka bir şey yok.
kral aygıt yöneticisinden kontrol ettim herşeye sürücü en güncel diyor... bu mavi ekran sadece yük altındayken oldu. pubg gibi ağır bir oyunu açınca yani.. USB portlarına da en güncel sürücüler yüklü diyor. ne yapmalıyım ?
yardım pls.
kral aygıt yöneticisinden kontrol ettim herşeye sürücü en güncel diyor... bu mavi ekran sadece yük altındayken oldu. pubg gibi ağır bir oyunu açınca yani.. USB portlarına da en güncel sürücüler yüklü diyor. ne yapmalıyım ?
yardım pls.
arkadaşlar hatalar almaya devam ediyorum.. yukarıda anlattığım durumdan sonra ilk kez farklı kodda bir mavi ekran hatası aldım.
2 kez mavi ekran yedim yukarıda anlattığımdan sonra. biri yine driver_irql_not_less_or_equal

diğeri ise

System thread exception not handled​

minidump dosyasını bırakıyorum ikisinin de. lütfen yardımcı olun. çözemiyorum sorunu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı