R5 2600X sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Bilgisayarımın özellikleri genel olarak fena değil ve oyunlarda da bilgisayarım ısınmıyor. FPS'de düşüşler yaşamıyorum, bilgisayarıma göre gayet iyi oyun oynayabiliyorum. Belli oyunlarda veya dakikada bir olmasa bile belli süreç içerisinde sürekli mavi ekran alıyorum. Servise gönderdim fakat bir sorun tespit edemediler, sistem montajını aldığım firma yapmıştı, montajda da problem yok. Performans testleri de beklediğim gibiydi, bilgisayara ne kadar para verdiysem onun dönüşü olarak performans alıyorum kısacası. Bir örnek vermem gerekirse, şu aralar nedense Bannerlord'a girdikten birkaç dakika sonra mavi ekran alıyorum fakat eş zamanlı League of Legends'a girdiğimde mavi ekran almıyorum. Dediğim gibi sürekli değil de belli aralıkta mavi ekran alıyorum. Çözümü nedir, bilen varsa ve yardım edebilirse çok sevinirim.

Minidump: Minidump.rar

Sistem Özellikleri:
AMD Ryzen 5 2600X 3.6GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 12nm / İşlemci
Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 / Harddisk
XPG 512 GB SX8200 PRO PCI-e GEN3x4 M.2 / SSD (3500 MB Okuma / 2300 MB Yazma)
G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual Kit / RAM
MSI B450M PRO-VDH Max 3866MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX / Anakart
MSI GeForce GTX 1660 Super Aero ITX OC 6 GB GDDR6 192 Bit / Ekran Kartı
Cooler Master Masterbox MB311L RGB 600W Tempered Glass USB 3.0 Mini Tower / Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyalarınızı inceledim. Ekran kartı sürücünüz sistemin hata vermesini sağlamış. DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve yeniden kurun.
Ayrıca BattEye da hata vermiş. Onu da kaldırınız lütfen.
BIOS güncel değilse güncelleyin.

Dosyalarınızı inceledim. Ekran kartı sürücünüz sistemin hata vermesini sağlamış. DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve yeniden kurun.
Ayrıca BattEye da hata vermiş. Onu da kaldırınız lütfen.
BIOS güncel değilse güncelleyin.
Merhaba, anlattığınız şeylerin birçoğunu ben yapamadığım için büyük ihtimalle hatalı veya eksik yapacağım. Müsaitsen bir yerden iletişime geçebilir miyiz? Örneğin Discord'dan konuşarak yaparsak gerçekten iyi olurdu.

Tamamdır fakat belirttiğiniz BattEye'ı ben geçenlerde silmiştim, bir rehberden gördüğüm kadarıyla Bannerlord'un crash hatasını çözmek vesaire için onu silmem gerektiği söylenmişti, denemek için silmiştim ben de. Bilgisayarımda görüntüleyemiyorum onu, nasıl silebilirim?

DDU'yu Display Driver Uninstaller (DDU) V18.0.3.6 Released. - Wagnardsoft Forum bu linkten V18.0.3.6 sürümünü indirdim fakat programı açtığımda bana extract yapacağım yeri seçmemi söylüyor, hangi dosyayı seçmem gerekir?
BattlEye Launcher diye bir uygulama yok, tekrar arattım.
Burada ekran kartınızın sürücüsü var. Ama önce DDU ile kaldıralım eski sürücüyü.
BattlEye Launcher adında bir uygulama var mı bilgisayarda? Varsa onu kaldırın.
.
DDU ile eski sürücüyü kaldırdım şu anda, şimdi de belirttiğiniz linkten sürücüyü indiriyorum.
Ayrıca belirtmem gerekir ki BattlEye Launcher'ını bulamadım, sanırım bilgisayarımdan silmişim fakat nasıl gözüküyor fikrim yok.

Son düzenleme:
Selam, şimdiye kadar etmiş olduğunuz yardım için teşekkür ederim. Grafik sürücüsünü kurdum şu anda, sildikten sonra Nvidia Experince'ı da tekrar yükledim ve güncellemeleri yaptım, ayrıca bilgisayarımdaki güncellemelerden de Nvidia Display güncellemesini de yaptım. Şimdi ne yapmamı önerirsiniz?

Geri
Yukarı